Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość lena ostrowiec św

Valices haemorrhoidales gr I i II vcolonis ascendentis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lena ostrowiec św
Witam, mam pytanie ponieważ mój tata wiek 51lat okolo2lat temu miał zabieg usuwania polipów z jelita grubego, od tego czasu minęło 2 lata i po kolejnym badaniu kolanoskopii okazało się ze ponowił się polip 30-40mm.tresc tego opisu badana brzmi -jelito zbadano do kątnicy ,oczyszczenie jelita dobre, błona śluzowa kątnicy z prawidłowym obrazem zastawki krętniczo - kątniczej i ujścia wyrostka robaczkowego , błona śluzowa wstępna tuż nad zastawka na głębokości 90cm polip przysadzisty kalafiorowaty owrzodziały o średnicy30-40mm ,pobrano 6wycinków do badania histopatologicznego poprzecznicy zstępnicy esicy z prawidłowym rys.naczyniowym bladoróżowa o prawidłowej haustracji odbytnica widoczne guzki krwawcze I i II stopnia.Rectrum BZ anoderma prawidłowa .Wnioski: valices haemorrhoidales gr I i II vcolonis ascendentis. Czy mógłby Pan doktor powiedzieć mi o co chodzi w tym opisie ,przeraza mnie wielkość tego polipa?? mam również pytanie jak duże jest prawdopodobieństwo raka złośliwego ?? i czy cos pozytywnego da się odczytać z tego opisu?? bardzo proszę o odpis i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Z badania wynika, że występują guzki krwawnicze (hemoroidy) stopnia I i II. Dodatkowo poza znalezionym polipem brak zmian nieprawidłowych. Trzeba poczekać na wynik badania histopatologicznego. Czy polipa udało się usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lena ostrowiec św
Nie, nie był usunięty podczas badania, natomiast pobrano 6wycinków do badania histopatologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lena ostrowiec św
Czy duży rozmiar tego polipa ma jakies niekorzystne znaczenie i fakt ze nie został usunięty podczas badania kolanoskopii??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lena
witam, przyszły wyniki badania histopatologicznego a treść tego jest następująca-fragmenta minuta texti adenomatis tubulo-villosi cum dysplasia minoris gradus.proszę o przetłumaczenie co to oznacza.z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Małe fragmenty tkanki gruczolakowej cewkowo-kosmkowej z dysplazją małego stopnia. Takiego polipa będzie trzeba w całości usunąć. Z tym wynikiem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lena
chciałam zapytać czy te fragmenty tkanki mogą być na podłożu raka złośliwego ponieważ z przetłumaczenia Pana Doktora nie wiem dokładnie jak się do tego ustosunkować ??tata był na konsultacji z lekarzem i ma odbyć się operacja usunięcia tego polipa w Jędrzejowie bądź w Warszawie ponieważ lekarze w mojej miejscowości nie chcą się podjąć , natomiast tata nic więcej nie chce mi powiedzieć, obawiam się że nie chce mnie martwić,bardzo proszę o pomoc.Z góry dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.