Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Iza

Kolorowe polipy w esicy i odbytnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iza
Mam 50 lat, bóle brzucha, wolne stolce- Zrobiłam kolonoskopie. Krótki opis <w zakresie esicy i odbytnicy stwierdza się kilka polipów o białym zabarwieniu oraz jeden o czerwonym zabarwieniu- polipy usunięto do badania hist-pat.> Za trzy tygodnie wynik hist-pat. Proszę o objaśnienie kolorów, co to znaczy? Z góry dziękuję. Iza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Prawdopodobnie chodzi o stan zapalny błony śluzowej w obrębie polipa lub krwawienie dające obraz czerwony. Prawidłowa błona śluzowa w ednoskopii jest lekko różowa, nawet biała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iza
Dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź, A czy markery wniosą coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Lekarz prowadzący powinien zlecić kolonoskopię kontrolną. Jej termin zależy od wielkości usuniętych polipów. Badanie markerów nowotworowych nie jest w Pani przypadku potrzebne. Chyba, że ma Pani obciążenie rodzinne lub chce je wykonać na własne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iza
Dziękuję, uspokoił mnie Pan Doktor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iza
Witam ponownie i uprzejmie proszę o zinterpretowanie histopatologi. (do kolonoskopii *kolorowe polipy*) Colitis chronika -C [M-43000] Polypl hyperplastici -D [M-72040] Polipowate fragmenty błony śluzowej z poszerzonymi naczyniami chłonnymi - AB A- wstępnica -3 do 0,3 cm B-poprzecznica - jw. C-esica/odbytnica - jw. D- esica i odbytnica -8 do o,3 Na wizytę z lekarzem jestem umówiona za tydzień, Wiem, że nie jest to nowotworowe ale czy poważne? Czy się bać? Z góry dziękuję, serdecznie pozdrawiam. Iza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kazimierz
mam bule w okolicy pepka chwile po sporzyciu napoju lub strawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.