Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lekkie zgrubienie w okolicy cięcia po operacji wyrostka robaczkowego z perforacją


Gość Agnieszka Gadzińska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka Gadzińska

Rozpoznanie to ostre,zgorzeliniowe zapalenie wyrostka robaczkowego z perforacją. Leczenie operacyjne i płuczący drenaż jamy brzusznej. Zabieg odbywał sie dnia 17.09.2008r, natomiast na kontroli byłam 6.10.08. Na kontroli wszystko było w porzadku, natomiast, gdy wieczorem się kąpałam i dokładnie oczyściłam ranę (miałam cięte kawałek ciecia,poonieważ dren się zatkał od środka i utworzył sie ropień,który był wyciskany) i wypłynęła ciecz o lekkim zabarwieniu odcienia pomarańczowego, potem już nic nie wyciekało. lecz teraz mam lekkie zgrubienie w okolicach ciecia, czy to jest normalne, czy to tylko taki obrzęk po zabiegu? Mam także pytanie, kiedy zazywać maść na blizny (przepisano mi Contracubex), czy jak najszybciej, czy lepiej poczekać do całkowitego zagojenia się rany. Do szkoły wracam 13.10. - ile maksymalnie można nosić kg w plecaku? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lek prosze stosować po zagojeniu się rany,jest też lek o nazwie Cepan/polski/dużo tańszy/trochę czuć cebulą/Zgrubienie jest normalnym odjawem.Niepokój może budzić uwypuklenie,bóle,wzrost temp.waga nie powinna być większa jak 3 kg,w zależności od odczuć z czasem można,zwiększać ciężar/sama zobaczysz jaki ciężar powoduje ból

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×