Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krzysiek z Elbląga

Przewlekłe zapalenie antrum i opuszki dwunastnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek z Elbląga
Witam. Na gastroskopii lekarz postawił następującą diagnozę: *Przewlekłe zapalenie antrum i opuszki dwunastnicy. Przepuklina rozworu przełykowego*. Co to dokładnie oznacza ?? Czy to poważne, czy da się wyleczyć lekami, czy potrzebny będzie zabieg/operacja ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przewlekły stan zapalny można leczyć farmakologicznie. W przypadku przepukliny rozworu przełykowego w przeponie ostatecznym rowiązaniem jest zabieg chirurgiczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysiek z Elbląga
lekarz rodzinny mi powiedział, że to nie jest nic zagrażającego życiu i nic więcej mi nie powiedziała tylko poprosiła następnego pacjęta. Co mam teraz robić może pójść prywatnie gdzieś tylko gdzie?? Co mam robić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. W przypadku nieskuteczności leczenia zachowawczego wykonuje się operację plastyki przepukliny rozworu przełykowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.