Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zdezorientowana...

Guzek w piersi, przerzut z guza tarczycy na pierś?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zdezorientowana...
Witam, 3 lata temu wykryto u mnie guzka na tarczycy (lewy płat 1,5 cm lity hypoechogenny) zrobiona biopsja wskazała, że guzek jest obojętny. Źle się czułam więc lekarz zalecił zrobienie poziomu TSH - 3,3 - 3 miesiące po tym badaniu TSH spadło do 1,5. Parę miesięcy temu miałam kontrolne USG (dodam, że zrobione było ono jak na mój gust lakonicznie), któro wykazało, że guzek ma 8mm, lekarz kazał przyjsc do kontroli za dwa lata, bez potrezby robienie biopsji. Kilka dni temu wyczułam w prawej piersi od zewnątrz mały guzek (stram się chociaz co pare miesięcy badać piersi). Czy to może być rak? Czy powinnam udać się do lekarza? Iść do endokrynologa czy chirurga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Na początek radzę udać się do lekarza rodzinnego, który Panią zbada i zadecyduje czy konieczne jest badanie usg. Być może guzek jest wynikiem zmian hormonalnych związanych z cyklem miesięcznym. Nie ma to związku z tarczycą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Z...
W takim razie wybiorę się do rodzinnego i dziękuje za odpowiedź, uspokoił mnie troche Pan. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Moim zdaniem powinna Pani zgłosić się automatycznie do endokrynologa bo domniemam że takiego lekarza Pani ma!Patrząc na przebytą chorobą musi Pani posiadać takiego lekarza!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.