Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lukasz

Wyniki badań prób wątrobowych a zalecenie lekarza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz
31l - mężczyzna Cholesterol 203 mg/dl Triglicerydy 256 mg/dl - 9 miesięcy temu było: 167 mg/dl ALT 110 U/L - 9 miesięcy temu było: 82 U/L AST 41 U/L GGTP 150 U/L A teraz zalecenie lekarza: Heparegen 3xdziennie po 2 tabletki przez 3 tygodnie potem 3xdziennie po 1 tabletce przez 3 miesiące - potem badania powtórzyć. Zalecenie szczególne zrezygnować w 100% z piwa - nie powiem ze 2,3 razy w tygodniu bywało po 3-5 piwek (tak od około pół roku) i teraz mam pytanie czy faktycznie takie wyniki można *zwalić* na to nieszczęsne piwko które wg zaleceń odstawiłem w tej chwili czy może jednak te pare piwek to za mało. Papierosy właśnie rzuciłem, mam nadciśnienie od 2003 roku biore ConcorCor 2,5 mg po pół tabletki/dziennie - do tego było 9 miesięcy temu USG wątroby wykazało że jest śliska i stłuszczona/biała. Czy spokojnie żyć wg zaleceń lekarza czy jednak warto byłoby zrobić coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Narazie najlepiej stosować się do zaleceń lekarza. Monitorować wyniki badań. W przypadku, gdy te zabiegi okażą się nieskuteczne będzie trzeba poszerzyć diagnostykę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.