Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Michał

Ropienie po usunięciu wyrostka robaczkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał
Witam ! mam pytanie dotyczace mojego stanu pooperacyjnego ... 2 tygodnie temu wycięto mi wyrostek na wypisie pisało ostre zapalenie wyrostka ... 5 dni po operacji pojechałem do szpitala ponieważ z rany przy szwie zaszeła wydobywać się ropa lekarz zdjął szew i założył sączek po czym powiedział że na drugi dzień wejść do wanny razem z opatrunkiem i niech się odklei po czym wyjść z wanny nakleić suchy opatrunek a na następny dzień przyjść do poradnii chirurgicznej ... w poradnii zapytałem lekarza czy zaszyją mi tą dziurkę po tym szwie lekarz powiedział że nie trzeba ta dziurka sama zarośnie ... ale od już 1,5 tygodnia ta dziurka nie ma najmniejszej ochoty aby zrosnąć a kilka dni przed w nocy leciała ropa z płynem zółtawym a teraz sam płyn surowiczy !! Co mam zrobić aby ta dziurka zrosnęła się szybciej ?? a i po ilu tygodniach pooperacji można zacząć znów jeździc konno ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeździć konno można po 3-4 miesiącach od zabiegu. Ranę należy przemywać Rivanolem, można smarować MaxiBioticiem, ewentualnie poprosić lekarza o antybiotyk jeśli nadal z rrany wydobywa się treść ropna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.