Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata

Cechy odwodnienia krążków między kręgowych odcinka szyjnego z obniżeniem ich wysokości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata
W styczniu mam wyznaczony termin operacji, której bardzo się boje. Zastanawiam się czy dobrze robię. W czerwcu 2009 wykonano mi szereg badań między innymi MR i oto co stwierdzono: Badanie wykonano w sekwencjach TSE T1i TSE T2, CISS w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 3mm i 4mm. Badanie MR uwidoczniło zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z wytworzeniem kyfozy na poziomie C3. Cechy odwodnienia krążków między kręgowych odcinka szyjnego z obniżeniem ich wysokości. Przednia rezerwa płynowa zwężona na poziomie przestrzeni międzykręgowych przez: -portuzję centralno-prawoboczną tylną krążka C3/C4na 2mm dokanałowo. Portuzja modeluje rdzeń. Sygnał rdzenia niejednorodny w sekwencjach T2 zależnych. Kanał 9mmx24mm. Zwężenie prawego otworu międzykręgowego. -portzję centralno-prawoboczną tylną krążka C4/C5 na 3mm dokanałowo. Portuzja modeluje rdzeń Zwężenie prawego otworu międzykręgowego. Cechy konfliktu korzeniowego C5. -szerokołukowe uwypuklenie krążka C5/C6. -Portuzję centralną krążka C6/C7 na 2mm dokanałowo. Proszę napiszcie co mam zrobić, wszystkie za i przeciw. Dodam że cierpię na częste bóle głowy,migrenę,zawroty głowy, szumy uszne,boli mnie szyja(zawsze myślałam że to zawianie, albo żle spałam),drętwieje mi prawa ręka z barkiem włącznie.Kilka razy jadąc samochodem w pewnym momencie nie wiem gdzie jestem nie mogę skojarzyć tego miejsca, które dobrze znam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Dolegliwości są wynikiem zmian w obrębie kegosłupa szyjnego. Jedyną skuteczną metodą jest zabieg chirurgiczny. Bez tego objawy będą się nasilać. Myślę, że to wystarczający argument.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beata
Termin operacji tuz tuz a ja umieram ze strachu,zastanawiam się czy dobrze robię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.