Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jeziorko obfite, zażółcone


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panie doktorze jestem po gastroskopii opis brzmi: Przelyk i wpust bez zmian.Jeziorko obfite,zazolcone.Blona sluzowa w dnie i trzonie prawidlowa, w antrum lekko zaczerwieniona.Odzwiernik prawidlowy.Opuszka dwunastnicy ksztaltna, niezmieniona.Czesc zstepujaca dwunastnicy bez zmian.Test ureazowy ujemny. Leki:controloc 40 1xdz, Debreti 3x1. Co to znaczy jeziorko obfite, zazolcone?Czy to cos powaznego? Czy musze przestrzegac diety? Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze , mam pytanie , bo już nie wiem co robić? W ciągu 2 miesięcy schudłem prawie 30kg. Mierzę 183 cm , a ważę54kg. Byłem u gasrtologa : Loseprazol40mg 2X1 i MagnB6. Dał skierowanie na gastroskopie. Oto wynik: Przełyk bez zmian, Przepuklina rozworu przełykowego przepony. W całym żołądku domieszka żółci, śluzówka dolnej częśći trzonu i antrum żołądka zaczerwieniona i obrzęknięta, poza tym żołądek , opuszka i część zstępująćaXII-cy w normie . Test Na HP - ujemny. Kolonoskopia - bez zmian patologicznych, aparat wprowadzono do wysokości kątnicy. Natomiast w RTG przewodu pokarmowego z kontrastem : Przepuklina rozworu przełykowego i refuks XII-nicy tworząć dużą kaskadę , po kilku skłonach częściowo się opróżnia, podejrzenie niszy wrzodowej na przedniej ścianie opuszki dwunastnicy. Badania te były wykonywane w przeciągu tygodnia. Ja spożywam 6razy dziennie w małych ilościach. Biorę regularnie leki , a chudnę .Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×