Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Grzechu.

Usuwanie krwiaka podudzia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu.
Mam dużego krwiaka na całej łydce o grubości 2 cm i złogi włóknika. Krwiak ma już pięć tygodni. Jak usuwa się takie rzeczy? Słyszałem, że wystarczy zrobić niewielkie nacięcie i założyć sączek. Jutro bądź pojutrze mam zabieg i dlatego proszę o szybką odpowiedź. Czy jest się czego bać :)?. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Bez względu czu pan się będzie bał czy nie i tak trzeba wykonąć,więc głowa do góry,naprawdę nie ma czego się bać.Po zabiegu będzie odczuwalny ból rwący,wystarczy tabletka p.bólowa.np Pyralginum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mati
Dzień dobry mam pytanie jak ta odpowiedź na zadane pytanie ma się do tej odpowiedzi ? http://forum.echirurgia.pl/temat10862.htm Mam krwiaka i nie wiem co robić jeden specjalista mówi robić zabieg a kolejny że się wchłonie co robić ? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wszystko zależy od jak dawna jest krwiak i jak duży jest ten krwiak???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mati
Krwiak powstał w wyniku urazu 03-01-2010 a jego opis usg to: Pasma krwawej imbibicji wzdłuż zewnętrznego brzuśca mięśnia brzuchatego łydki prawej z śródmięśniowym krwiakiem o wymiarach 27x19x18mm w miejscu największej bolesności. Proszę o pilną odpowiedź dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trzeba poczekać. Krwiak jest niewielki i jeszcze świeży. Zastosowanie miejscowych żeli z heparyną (np. Lioton 1000) powinno przyspieszyć wchłonięcie się krwiaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mati
Dzięki za odpowiedź jeszcze jedno pytanie bo sinieje i puchnie mi kostka w uszkodzonej nodze szczególnie od strony wewnętrznej.Kolor zielony okolice kostki u stopy 6cm na 4cm czy wszystko jest ok?przypomnę że uraz dotyczył tylko łydki i to w górnych jego partiach. Jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mati
Dzisiaj pod kostką jest kolor granatowy ciemy jak by coś się rozlało czy to schodzi krwiak czy coś się blokuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Małgosia
Witam,mam 3 krwiaki na łydce powstałe 2.10.2009,podczas wypadku na motorze. Od tamtej pory stosowałam różne maści oraz miałam 2 miesięczne masaże,jednak krwiaki są nadal widoczne i duże. Proszę o pomoc jak można się ich pozbyć lub uczynić je mniej widocznymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dariusz
witam,mialem krwiaka na nodze,chirurg mi go wyczyscil,ale zostala mi dziura w nodze,czy ona sie wypelni-zniknie,prosze o odpowiedz bo sie martwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dominika
hej, w wakacje miałam uraz nogi na piszczeli i generalnie zlałam temat i dopiero teraz w pt mam wizytę u lekarza.mam kilka krwiaków i napuchniętą nogę w tym miejscu, krwiaki fioletowo sine.uraz był 7 miesięcy temu.ktoś wie jak się tego pozbyć?pozdrawiam:))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Asia
Mój krwiak jest bardzo duży chirurg powiedział że będzie trzeba go wyczyścić ale strasznie się boje*/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzena
Mam krwiaka wielkości dłoni na udzie (wypadek w sklepie), miałam robione pięć punkcji, niestety to nie pomogło. teraz mam nacięcie i założony sączyk, który lekko się wysunął. Czy będę musiała przechodzić jeszcze jedno wyciskanie krwiaka? Lekarz niby dał znieczulenie, ale ono w ogóle nie chwyciło. Jutro mam wizytę i szczerze boje się jeszcze raz przez to przechodzić. Będę błagać o krótką narkozę, ale myślę,że lekarz mnie wyśmieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bozena
Witam bylam operowana 30 tego sierpnia na TEA Carotidea.teraz mam dwa krwiaki po operacji tetnicy szjnej i s&#224* bolesne, jak je mozna usun&#224*c?prosz&#232* o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.