Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo


Gość Barbara z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

KOchani witam Was serdecznie prosze pomozcie jak mzona sie skontaktowac z profesorem Dzielickim .Czy wiecie moze cos czy ten profesor robi operacje prywatnie? moeszkmay z partnerem w uk tu jest poprostu koszmar szukamm rarunku w pl. jak ktos moze cos wie prosze o pomc podaje moj email prosze pomozcie   ilonagrot@gmail.com dziekuje bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też stwierdzono u mnie poczatki przepukliny rozworu przelykowego po gastroskopi. Po jedzeniu miewam zgage ,odbijanie, dziwne uczucie w okolicy mostka, ale najbardziej doskwiera mi uczucie dlawienia tak jak by mi podchodzilo cos do gardła ciągle odksztuszam ta wydzieline I pluje myślę że to wina refluksu miał ktoś podobnie??????. Rozważam operacje żeby się nie męczyć już żadne diety i ipp nie pomogły. Z góry dzięki za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil. Ja tak miałem. Dodatkowo ciągły ból w nadbrzuszu i mdłości. A jak przychodziła stresująca sytuacja to wszystko się pogarszalo. Zgaga odbijanie, masakra. Teraz jestem tydzień do operacji. Nie jest zle, zaczynam jeść wszystko ale zbledowane. Jeszcze mnie czasami coś boli ale tak to ok. Zobaczymy za miesiąc co będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2018 o 15:59, Gość Andrej napisał:

Kamil. Ja tak miałem. Dodatkowo ciągły ból w nadbrzuszu i mdłości. A jak przychodziła stresująca sytuacja to wszystko się pogarszalo. Zgaga odbijanie, masakra. Teraz jestem tydzień do operacji. Nie jest zle, zaczynam jeść wszystko ale zbledowane. Jeszcze mnie czasami coś boli ale tak to ok. Zobaczymy za miesiąc co 

 

Dokładnie mam to samo w sterujących sytuacjach się to nasila lekarze bagatelizuja dla każdego to jest nic wielkiego każa nauczyć się z tym żyć  A ja już mam dosc Dzieki Andrei za odpowiedz odzywaj się na bieżąco mysle ze pomozesz mi i moz3 komus jeszcze 🙂 nieniedługo robie wszystkie niezbędne badania żeby potwierdzić na 100% I chyba też się zdecyduje na operacje. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny rozworu przelykowego. Operacje miałem w Blachowni. Czy to normalne że po operacji podczas jedzenia pojawia się czkawka i że utrzymuje się ból w mostku  (nadbrzuszu)? Jeśli tak to jak długo mogą trwać takie objawy i jak sobie z tym radzić.  Dodam że  oprócz tego bólu i czkawki wszystko jest ok. Proszę o odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Refluksowiec

Normalne.Wszystko minie tylko potrzeba czasu.Ja miałem takie dziwne ulewanie sie gestej sliny jak zapchalem się większym kawałkiem jedzenia.Bolało mnie w mostku i leciała slina aż zwróciłem .Ja jestem prawie 5lat po fundoplikacji Toupeta w Ozimku .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

czy ktoś jest z Poznania i może polecić dobrego chirurga od przepuklin rozworu przełykowego? i jak to wygląda od str technicznej czy skierowanie trzeba mieć od lekarza rodzinnego czy gastrologa? czy ona jest refundowana przez NFZ?

 

pozdr 

ASIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

czy ktoś jest z Poznania i może polecić dobrego chirurga od przepuklin rozworu przełykowego? i jak to wygląda od str technicznej czy skierowanie trzeba mieć od lekarza rodzinnego czy gastrologa? czy ona jest refundowana przez NFZ?

 

pozdr 

ASIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

czy ktoś jest z Poznania i może polecić dobrego chirurga od przepuklin rozworu przełykowego? i jak to wygląda od str technicznej czy skierowanie trzeba mieć od lekarza rodzinnego czy gastrologa? czy ona jest refundowana przez NFZ?

 

pozdr 

ASIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

czy ktoś jest z Poznania i może polecić dobrego chirurga od przepuklin rozworu przełykowego? i jak to wygląda od str technicznej czy skierowanie trzeba mieć od lekarza rodzinnego czy gastrologa? czy ona jest refundowana przez NFZ?

 

pozdr 

ASIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

czy ktoś jest z Poznania i może polecić dobrego chirurga od przepuklin rozworu przełykowego? i jak to wygląda od str technicznej czy skierowanie trzeba mieć od lekarza rodzinnego czy gastrologa? czy ona jest refundowana przez NFZ?

 

pozdr 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają Profesora Dzielickiego. Operacje wykonuje on w Blachowni na NFZ. Ale wcześniej trzeba się z nim spotkać u niego w gabinecie w Tarnowskich Górach z wynikami badań i wtedy podejmie decyzję czy jest potrzebna operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Refluksowiec

KamilAa unormowalo się wszystko.Odbija mi się normalnie.Nic nie czuję jak bym wcale nie miał żadnej operacji.Jedyne co mam ostatnio problem to od kilku dni czuje czasami pieczenie w przełyku po jede,ale samo mija po paru minutach.Z rana mam dużo gęstej śliny w gardle i czasem odchrzakuje.Myślę ze dwlikatny refluks mi wrócił,ale ja trenuje na siłowni,dzwigam ciężary ,biorę odżywki i jem naprawdę dużo .Ryż kurczak itd.Zresztą nawet jem o 23 czasami i godzinę po kładę sie spać i jest git.Nie czuję żeby coś mi się cofalo.Leków zadnych nie biorę bo nie czuję potrzeby.Nie jest to tak dokuczliwe.Stresuje się na codzień często plus siłownia i refluks delikatnie odczuwam,ale myślę że to jest wyłącznie moja wina.Co do lekarza ktorego wybrać to jest sporo co to operują z powodzeniem więc nie ma sensu jechać całą Polskę jak ktoś ma bliżej.Prof Dzielicki ,prof Tarnowski z Warszawy.Słyszałem że w Olsztynie też to operują,gdzieś na forum ktoś zachwalal.Ja jechałem 500 km w jedną stronę i to był błąd bo miałem do Warszawy 150km.Teraz jechał bym gdzie bliżej .Myślę że w dzisiejszych czasach ten zabieg nie jest zbyt skomplikowany wiec sugerujcie sie placówką która dużo tych operacji robi rocznie a powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refluksowiec dziękuję za odpowiedź. Mi po zabiegu oprócz tego bólu w mostku  nie dolega nic. No może mdłości czasami. Nawet już zacząłem jeść w miarę normalnie. Wybiorę się na RTG z kontrastem i zobaczymy co mnie tam jeszcze boli. 

A może ktoś jeszcze opiszę jak się czuje po operacji przepukliny rozworu przelykowego. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po reoperacji 3 tyg.mam gazy i wzdęcia okropne,zatyka mnie nawet po papkach.Nie wiem jak długo to potrwa ale trudno zniesc te dolegliwosci. Pierwsza operacje miałam 10 tyg temu po okropnych bolach i nie jedzeniu popuszczono mi mankiet bo był za ciasno .Nie polecam tej operacji,należy sie dobrze zastanowić bo to naprawde powazna i rozległa operacja ktora nie zawsze jest skuteczna,ja załuje swojej decyzji już .Nie wiem jak sobie radzic teraz lakie leki mogę brać by mi pomagało zniesc ten stan jaki mam teraz,lekarze mówią by czekać i brać nospe .Może ktoś mi coś poradzi kto miał tak ja teraz po tej operacji.Dziekuje z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×