Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dlaczego lekarz nie usunął mi wyrostka jak już miałem drugi atak?


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kwietniu br zaczął boleć mnie brzuch, lekarz domowy wypisał mi skierowanie i pojechałem do szpitala tam dostałem zastrzyki kroplówki o po 2 dniach poszedłem do domu. Gdy zapytałem lekarza co mi było powiedział, że to skręt kiszek. Przez ten cały okres czułem ucisk z prawej strony, przeszkadzało mi to bardzo, nie mogłem prosto siedzieć wiecznie chwytałem się za prawy bok. Zgłosiłem się do chirurga i opowiedziałem mu o tym, zlecił mi gastroskopie i USG brzucha wszystko wyszło poprawnie. Tydzień temu gdy siedziałem w pracy zaczął boleć mnie brzuch zwolniłem się z pracy bo bardzo mnie bolał. Gdy dotarłem do szpitala lekarz stwierdził, że prawdopodobnie wyrostek, gdy nacisną na prawą stronę bardzo mnie bolało, ale gorączki ani wymiotów nie było. Powiedział, że będzie mnie operował po przeszło 1,5h operacji położono mnie na sale leżałem tam 4 dniu lekarz powiedział mi, że nie usunięto mi wyrostka. Dowiedziałem się, że za dwa lub trzy miesiące mam się zgłosić i wtedy mi go usuną, Dlaczego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz powiedział mi, że w moim przypadku nie można było go usunąć. Taką dostałem informacje, a na karcie informacyjnej napisali mi Wysiękowe zapalenie wyrostka robaczkowego. Lekarz powiedział mi, że będę miał go usuwany w innym terminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w Pana przypadku doszło do wytworzenia plastronu czyli rozległego nacieku zapalnego wokół wyrostka robaczkowego. W takiej sytuacji wycięcie wyrostka robaczkowego praktycznie nie jest możliwe, gdyż można doprowadzić do uszkodzenia sąsiadujących struktur anatomicznych. Najczęściej w takim przypadku dokonuje się planowego wycięcia wyrostka robaczkowego za około 2-3 miesiące, gdy odczyn zapalny wokół wyrostka zorganizuje się (ograniczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×