Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Stanisław

Przekrwienie zespolenia po operacji jelita grubego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stanisław
W lutym 2009 r. miałem operację gruczolakoraka jelita grubego. Usunięto prawą część okrężnicy. W październiku 2009 r. miałem kontrolną kolonoskopię, podczas której pobrano dwa wycinki polipa o średnicy 2 mm z odbytnicy (polip usunięto kleszczykami) oraz wycinki z zespolenia. Wyniki badań histopatologicznych były następujące: 1) w przypadku polipa - *polypus hyperplasticus*, 2) w przypadku zespolenia - *anastomositis chronica. Utkania nowotworowego nie stwierdza się* W badaniu kolonoskopowym lekarz stwierdził w miejscu zespolenia *mierne przekrwienie*. Bardzo proszę o zinterpretowanie wyników badań histopatologicznych oraz udzielenie mi informacji, czy *mierne przekrwienie* można wyleczyć farmakologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przekwienie jest wynikiem przewlekłego zapalenia błony śluzowej w miejscu zespolenia. Radzę skonsultować to z lekarzem prowadzącym, który zastosuje odpowienie dla Pana stanu leczenie farmakologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.