Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piersi o utkaniu gruczołowym


Gość Daria 21 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria 21 lat

Na USG piersi wykazało, że mam w lewej piersi przybrodawkowo na g.3 guzek hypoechogenny o wym. 9mm. i konieczna jest BAC. A poza tym również w lewej piersi mam pojedyncze torbiele o wym. do 5mm. Dopiero 3.11. będe miała robioną BAC. Bardzo długo muszę czekać, chciałabym się dowiedzieć czy jest to na tyle poważne aby już się zamartwiać. Do ilu mm. jest to nie groźne? Czy mogą być jakieś powikłania w czasie zabiegu? Czekam na odpowiedź z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asieńka

w sutku lewym na godzinie 12 w odległości 0,9cm od otoczki na głębokości 0,9cm mam torbielkę o wymiarach 1,26 x1,03 x 0,76cm.proszę mi napisać gdzie mam się z tym udać i czy to jest grozne. co mam dalej robić? proszę o szybką odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

USG wykazało torbiel sutek lewy 1.11mm na 0,73 mm ze zgrubieniem ściany. Mammografia - sutki gęstej budowy gruczołowej z cechami dysplazji. W okolicach zabrodawkowych obu sutków liczne mikrozwapnienia (liczniejsze w prawym sutku). Zmain ogniskowych podejrzanych o złośliwość nie uwidoczniono. Celowa okresowa kontrola usg naprzeminna z mammografią. Onkolog powiedział, że mam robić badania kontrolne i nic więcej. Proszę mi napisać czy mam z tym czekać i gdzie się z tym udać? Mam 39 lat.CZekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dosyć dawno temu wykryłam guzka piersi prawej na godzinie 9-tej wielkości 23mm, po biopsji okazało się że jest to zmiana łagodna zwana - fibroadenoma mammae, nie wycinałam go,byłam pod obserwacją teraz po upływie 2 lat guz powiększył się o 1,5 centymetra ma 37 mm . chciałabym się dowiedzieć czy to normalne że guz tak się powiększył? czy przed wycięciem powinnam wziąć zastrzyki przeciw żółtaczce? bo chirurg stwierdził ze nie są mi potrzebne szczepienia. Czy jeżeli po biopsji wyszło że jest to zmiana łagodna nie muszę się bać że po wycięciu i dokładnym zbadaniu guza może się on okazać rakiem? Bardzo proszę o odpowiedź. POZDRAWIAM - PAULINA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×