Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba z widocznymi hyperechogenicznymi ogniskami


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dzisiaj byłem na badaniu USG przewodu moczowego i Pani Doktor przy okazji wykryła zminae na wątrobie. Oto opis badania USG Wątroba niepowiększona jednorodna z widocznymi w prawym płacie hyperechogenicznymi ogniskami 9mm - zwapnienie? 10mm i 8mm - położone centralnie - naczyniaki? W lewym płacie widoczne dobrze ograniczone ognisko o niejednorodnie podwyższonej echostrukturze i wym. 71x69mmm - naczyniak?tu?trzustka, śledziona jednorodne bez patologicznych ognisk. Pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe w normie. Przestrzeń zaotrzewna wolna. Obie nerki o prawidłowym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym bez ech złogów i cech zastoju. Pecherz gładkościenny bezechowy, po mikcji bez zalegania. Gruczoł krokowy o wym. 40x32x33mm jednorodny. Bradzo prosze o napisanie czy to coś groźnego? Czy to jest rak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guza czyli raka? Czy nie lepiej by było zrobić rezonans magnetyczny, bo jestem uczulony na środek który podają przy tomografie (chyba lomeron). Ostatnio przebywałem w szpitalu i miałem robiony niecały miesiąc temu tomograf głowy bez kontrastu. I czy tak często mozna robić tomografię? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi doradzić, czy mam robić ten tomograf bez kontrastu czy lepiej poprosić lekarza o rezonans magnetyczny i proszę mi odpowiedzieć czy tak często wykonywane badanie TK jest bezpieczne (jest ono wprawdzie na inne narządy lae zawsze promieniowanie występuje). Błagam o napisanie czy taki opis usg według Państwa bardziej oznacza naczyniaka czy raczej coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm kilka tygodni temu miałam robione TK jamy brzusznej, z powodu kamicy nerkowej, a przy okazji wykryto zwapnienie w segmencie V prawego płata wątroby wielkości około 1cm ? wczesniej nie miałam żadnych dolegliwosci ze strony wątroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×