Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Małgorzata

Cholecystitis chronica calculosa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata
Mam prośbę - proszę o wyjaśnienie mojego wyniku histopatologicznego, zaznaczam, że wynik TK wykazał guza w głowie trzustki wielkości 65 X 65 mm - konkretnie - czy jest to rak złośliwy? a diagnoza jest następująca : *1. Fragmenty tkanki tłuszczowej z cechami włóknienia, przekrwieniem, obecnością świeżych wylewów kwawych oraz miernie nasilonym przewlekłym naciekiem zapalnym. 2. Cholecystitis chronica calculosa. 3. Fragmenty tkanki włóknisto - naczyniowej i tłuszczowej z miernie zaznaczonym przewlekłym naciekiem zapalnym*. Z góry dziękuję i czekam z niecierpliwościa na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przewlekłe kamicze zapalenie pęcherzyka żółciowego. W innych: stan zapalny. Nie ma tu informacji na temat guza trzustki. Czy został on usunięty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Małgorzata
Pkt. 1 dotyczył wycinka trzustki, 2 - pęcherzyka żółciowego, 3 wycinka guza trzustki o którym wspominałam i to mnie najbardziej niepokoi. Tzn. czy w opisie 3 jest zawarta informacja o nowotworze ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Małgorzata
I jeszcze jedno nie daje mi spokoju - czy każdy guz trzustki (niezależnie od wielkości) to zawsze nowotwór złośliwy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
W opisie jest informacja o stanie zapalnym. Było podejrzenie guza, ale być może była to zmiana na tle zapalnym. Nie każdy guz trzustki jest złośliwy. Proszę z tym wyniekiem skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.