Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak wątroby


Gość patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Krwiak pourazowy wątroby w moim mniemaniu powinien być obserwowany w warunkach szpitalnych, jeśli jest podtorebkowy, powieksza się i grozi pęknięciem i krwawieniem do j. otrzewnej. Wówczas niewykluczona może być natychmiastowa operacja. Wszystko zależy od wielkości - położenia oraz czasu od urazu. Na pewno nie wolno bagatelizować powyższego rozpoznania. Wysiłek ograniczyć do minimum. Chorób nie ma - jeśli się wchłonie. Może powstać cysta - zwykle bezobjawowa nie wymagająca leczenia, może ulec zakażeniu. Najgroźniejszym powikłaniem jest jego narastanie doprowadzające do krawawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem krwiaka na wątrobie który pękł była konieczna natychmiastowa operacja u mnie skutkiem ubocznym była kolejna operacja bo powstały zrosty na wątrobie po pierwszej operacji czas całkowitego leczenia może trwać nawet pół roku ja jestem od tygodnia w domu co mi lekarze mówili to 2 miesiące będę do siebie dochodził a krwiak może zniknąć do pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czyli masz cały czas tego krwiaka?Pytam,bo ja mam krwiaka po wypadku komunikacyjnym(dzwon z tramwajem)czyli jest szansa aby ten krwiak się całkowicie wchłonol?Ja miałem załozony dren przezskórny przez 38 dni i srednio codziennie spływało 150 ml słomkowej treści-dopiero pod koniec (przed wyjęciem drenu spływało 30ml-20 ml). 3 dni temu miałem robioną Tomografię Komputerowa i była znaczna regresja z 17,7x 4,5 cm do 5,5x3 cmJak ma ktoś trochę więcej wiedzy na ten temat-leczenie,objawy,jakie mogą być po tym peknięciu objawy-co wolno-czego nie wolno to proszę o szczerą podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krwiaka wątroby 52 x 15 x 40 mm niewiadomego pochodzenia. TK wykazała, że to stary krwiak. Odczuwam bardzo silne bóle w okolicy wątroby, prawego boku, pleców. Lekarze przekonują, że krwiak nie boli.... to co mnie boli? Proszę o odpowiedź, czy Państwo odczuwają taki ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie krwiak powstal po operacji pecherzyka zolciowego.podejrzewam ze krwiak na watrobie ktorego mam od 46 dni tez daje mi we wznaki tak jak piszecie bol prawego bokui plecow az do lopatki .te bole napewno powoduje watroba gdy promieniuje lekarz mi niechcial nic powiedziec na ten temat ale ja to czuje tymbardziej ze kazdy z nas powinien znac swoje cialo.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam krwiaka po biopsji watroby 6x7 cm pekl jestem 3 tyg po operacji i mam kolejnego tym razem 11x7x8 cm lekarze licza ze sie wchlonie ale on uciska mnie lekko przy oddechu i czuje to swinstwo boje sie ze znow peknie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Ja borykam sie z bulem wątroby od listopada grałem w piłkę i cos mnie zabolało w wątrobie na 2 dzień wymiotny krwisty i stolec czarny zrobiłem gastroskopia i nic kolonoskopia nic byłem w 2 szpitalach problemy z traeieniem chudnne 2 razy tk w listopadzie nic nie wyszło opis czysty w maju tk opis prawdopodobnie naczyniak na wątrobie co to znaczy prawdopodobnie w D człowieka maja pozatym pogrubienie nadnercza lewego prawdopodobnie o cechach przerostu torbielkowate rozrzedzenie struktury kostnej w odcinku tylnym zebra X| genitalia mi puchną strzela mi w kościach ledwo żyje nie wiem ile pociągnę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 4 lata i 3 miesiace temu dostalam w 7miesiacu ciazy mega mocnych bóli w okolicach watroby.okazalo sie,ze na szybko ratowali najpierw dzieciątko, a potem ze mna walczyli na oiom, gdyż zrobil sie ogromny krwiak mierzacy 5/15/20 CENTYMETROW! mase usg na dzień, gdyż gdyby krwiak pękł, pewnie zalałoby mnie od srodka i byłabym teraz 2m. pod ziemią...na szczescie udalo się, ale zanim się wchłonął całkowicie (pozostaly jedynie zrosty) minęło prawie 3 LATA!. w tym okresie musialam naprawde uwazac, zero cwiczen, wrecz nie wskazane bylo noszenie naszego wczesniaczka, który po wyjsciu do domu wazył tylko 2 kilo...nic na to nie bralam, ani lekow ani nic, sam sie musiał wchłonąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodam,ze bylam zdrową osobą bez wczesniejszych chorób, czy jakiś niepokojących objawów. to tzw choroba jak mi lekarz powiedzial byłam jedna pacjentka na milion, w szpitalu na Ligocie bylam z ta choroba (zespół HELP) 2 pacjentka, której niestety sie nie udało, wiec tak wlasciwie lekarze na mnie uczyli sie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcela

Ja tak jak poprzedniczka równiez w wyniku ciąży (zespół Hellp) miałam 2 ogromne krwiak każdy po około 16 na 12cm (taki rogalik) dziś jestem 9 miesięcy po rozwiązaniu ciąży została tylko jedna część mojego rogalik na wątrobie o wymiarach 6 na 3 cm. W szpitalu w Bytomiu nie chcieli mnie wypuścić z takimi krwiakami. Bo zespół Hellp to paskudna choroba. Jednak trochę samozaparcia, biorę teraz cały czas lek ziołowy ostopest polecam na wątrobę. Powinno się unikać wysiłku ale jak to powiedzieć swojemu malenkiemu dziecko więc przez cały czas od urodzenia wszystko robię normalnie. I jak widać nie zaszkodziło to mojej wątrobie. Dodam że przed ciąża byłam zupełnie zdrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×