Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zbyszek

Nadżerki na esicy i odbytnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek
Mam bóle kolkowe, raz po prawej, raz po lewej stronie brzucha, oraz przy wypróżnianiu, bez biegunek (często mam zaparcia). Badanie krwi w normie. Wynik kolonoskopii : Drobne nadżerki na Esicy i odbytnicy. Histopatologiczny : Przewlekłe zapalenie jelita grubego niespecyficzne lekkiego stopnia. Następnie robiłem badanie u proktologa, które wykazało żylaki odbytu w stanie zapalnym razem z odbytnicą. Lekarz podejrzewa, że mam Jelito Drażliwe, a nadżerki powinny się wyleczyć dietą. Mam pytania : 1. Czy te bóle brzucha mogą być od nadżerek i czy dietą i ziołami (np. siemię lniane) można je wyleczyć? 2. Czy nadżerki na odbytnicy i esicy mogą być spowodowane stanem zapalnym odbytnicy pochodzącym od żylaków? 3. Czy dobrze byłoby wziąć Mesalazynę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Do osób, które maję lub mieli nadżerki, jak leczą lub czym wyleczyli? Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli w badaniu histopatologicznym stwierdzono niespecyficzne zapalenie jelita grubego warto stosować mesalazynę. Nadżerki wynikają ze stanu zapalnego raczej stwierdzonego w badaniu histopatologicznym. Bóle brzucha powinny ustąpić w miarę leczenia, czyli odpowiednia dieta i leki zalecone przez lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.