Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Monika

Tumor benignus subforma cicatrisationis tellarum molium regionis ventriculi et coli transversi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika
Mam na imię Monika. Jestem po usunięciu guza z poprzecznicy z częścią jelita cienkiego oraz żołądka w wyniku histopatologicznym napisano - Tumor benignus subforma cicatrisationis tellarum molium regionis ventriculi et coli transversi. Co to oznacza konkretnie? Wycięto mi również sieć większą co w opisie jest nazwane - Fragmenta omenti sine pathologia Co oznacza ta nazwa? Wycięto mi również naczyniaka jelita krętego. Skąd się biorą naczyniaki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Po polsku rozpoznanie z guza brzmi: guz łagodny w formie zbliznowaciałej tkanki miękkiej okolicy żołądka i poprzecznicy. Czyli guz łagodny, niecharakterystyczny, prawdopodobnie pozapalny, bez cech nowotworu. A z sieci większej wynik: fragment sieci bez patologii. Naczyniaki są formą niekontrolowanego wzrostu naczyń. Jest to łagodny nowotwór o zaawansowaniu tylko miejscowym. Naczyniaki powstają samoistnie, bez konkretnej przyczyny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.