Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja oraz ewentualne powikłania po operacji wodniaka jądra


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Męczyłem się z wodniakiem jądra od ok.10 lat bo nikt nie chciał się podjąć usunięcia tego. Wodniak najprawdopodobniej był komplikacją po operacji usunięcia żylaków lewego powrózka nasiennego. Ok. miesiąca temu miałem przeprowadzony zabieg usunięcia wodniaka jądra lewego. Przez ok. 2 tygodnie leżałem. Po tych 2 tygodniach powoli zacząłem chodzić. Od początku odczuwam ból w okolicy między pachwiną a podbrzuszem z lewej strony, poza tym czasem odczuwam jakby mrowienie, dreszcz (nie wiem jak to określić) w okolicach moszny, a bardziej gdzieś wewnątrz na odcinku między odbytem a moszną, przy tym też miałem uczucie jak by mi się chciało sikać(a dopiero co byłem w toalecie). I w związku z tym mam pytania. 1.Czy ten ból w okolicach pachwiny i te dziwne uczucie- są normalne przy takim zabiegu ? 2.W jakim czasie po zabiegu można uprawiać sex ? Jakieś przeciwwskazania ponieważ boję się jakichkolwiek komplikacji. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... rozumiem że te dziwne uczucie i uczucie braku wysikania to z prostatą mogą być związane .... a te bule w okolicy pachwiny .. to tak jakby kłucie.... oczywiście przed usunięciem wodniaka nie miałem żadnych bóli* ani w okolicy pachwiny, ani tego dziwnego uczucia też nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć...... mam jeszcze jedno pytanie ... bo w tej chwil te jądro po zabiegu usunięcia wodniaka... jest ogólnie większe, rozumiem że to przez to podwiązanie tej obwódki wodniaka, czy to zniknie po jakimś czasie jeszcze czy zostanie tak już do końca życia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Witam mija pierwszy tydzien po usunięciu wodniaka z lewego jądra w moim przypadku i powiem ci kolego ze mam takie same jak ty dolegliwości i odczucia według mnie to jest normalne po zabiegu włosy ci odrastają w pachwinie i dlatego czujesz ukucie eh ja mialem krwiaka w mosznie po 1 operacji i teraz mam 2 sine plamy na penisie boje sie ze mi to nie zejdzie wiec najlepiej zrob tak jak ja i idz na kolejna wizyte *)) pozdro z Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W wieku 9 lat miałem operację żylaków powrózka. Teraz od ok. 2 lat lewe jądro mi się powiększa. Jest na tyle duże, że mi przeszkadza, muszę zakładać bardziej obcisłą bieliznę przy uprawianiu sportów. Rok temu (mam 21 lat) miałem operowany wyrostek. Lekarz chirurg przy rozpoznaniu wyrostka powiedział mi, że mam chyba wodniaka jądra. Lecz wtedy jądro było jeszcze dużo mniejsze. Czuję, że jądro trzyma się całe razem, czyli mam wrażenie, że nie jest to wodniak, a np nowotwór (spokojnie, nie panikuję). W najbliższej przyszłości idę do urologa. Macie może jakieś doświadczenia, czy samemu można rozpoznać czy to jest wodniak, czy coś poważniejszego. Nie ma możliwości, że nie pójdę do urologa, po prostu chcę się dowiedzieć więcej rzeczy jeszcze przed wizytą. Proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×