Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna po usunięciu haluksów


Gość pacjentka

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o radę. 31 lipca 2009 roku miałam operację na obie stopy usunięcie haluksów.11 wrzesnia miałam wyjete druty.22 wrzesnia poszłam do pracy, pojawiła sie potworna opuchlizna stop do tego stopnia ze z rozmiaru 37 przeszłam na rozmiar 40!!!!!!!Mija dwa tygodnie od kiedy zazywam leki(cyclo 3 fort i spray lipohep) ktore nie day zadnego efektu! Czy to prawidłowa rekacja, co robić?????????Dowiedziałam sie ze leki przeciw opuchliźnie powinnam zażywac jeszcze bedac z drutami. Nie miałam o tym pojecia.Jestem młoda, stan zdrowia idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna Pani często unosić nogi do góry, szczególnie na noc można sobie coś pod nie podłożyc, co usprawni odpływ krwi żylnej i chłonki. Unikać ciepłych pomieszczeń, sauny. Także trzeba ponownie skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bardzo, bardzo smutna

Jestem 2 i poł miesiaca po operacji haluksów. Stopa powiększyła się o 2, 3 numery. Operowano mnie prywatnie metodą kramera z drutami kirschnera.Najpierw myślałam,że to opuchlizna jest winna ,że te stopy są wieksze ale teraz lekarz powiedział mi,że one na zawsze takie zostaną. Jestem załamana, z numeru 37 mam numer 39,40, jest koszmarnie trudno dobrać obuwie, stopa pasuje na szerokośc a na długość buty sa za duże! Na dodatek staw MTP jest niesprawny, wszystko jest sztywne, mam zaleconą rehabilitację na którą oczywiście pójdę. Nie mogę zrozumieć czemu osoby z o wiele bardziej koślawymi stopami, palcami pozachodzonymi na drugi palec, starsze ode mnie po 20 lat mają ładniejsze stopy niż ja z małymi haluksami które usunełam.Wczesniej mogłam chodzić w każdych butach jakich chciałam, obecnie nie jestem w stanie ustać w bucie o obcasie wyższym niż 4, 5 cm.Na razie jestem kaleką, mowy nie ma o kucaniu, do obierania ziemniaków muszę siadać na krześle itp itd. Czy tak już zostanie z tą szeroką stopą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po operacji jednego haluksa,skrzywienie było na 40 stopni,nie miałam wyboru ze względów estetycznych,drugi na 20 stopni,z nim dam sobie spokój,nie sama operacja ale stan po operacyjny jest okropny,dziś mam zdjęty gips,śrubka w paluchu została,jak na razie noga jest opuchnięta,staram się ją oszczędzac unosząc przy siedzeniu.. Czytając inne komentarze o bezgipsowym leczeniu,nie mam pojęcia jak stopa się zachowuje będąc na luzie,to dla mnie nie jest żaden efekt po tak poważnej operacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabieg usuniecia haluksa mialam w marcu 2009, opuchlizna pojawiala sie bardzo dlugo po zabiegu.. nawet teraz po kilku godzinach chodzenia noga nadal troszke puchnie, ale nie duzo. drutow jeszcze nie wyjelam, wiec nie wiem jaka bedzie reakcja. wydaje mi sie, ze to nie mozliwe, aby Pani stipa tak bardzo puchnela, widocznie jest cos nie tak. jesli unoszenie nog do gory nie pomoze radze udac sie do lekarza. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bernadeta

Usunięcie haluksa i motkowatego palca miałam w styczniu 2010.Zabieg trwał dwie godziny w znieczuleniu do kręgosłupa, wszystko było okej dopóki działało znieczulenie.Potem potworny ból ,ale dostałam kroplówkę.Po dobie wyszłam do domu w palcach miała trzy druty i nogę w szynie. Po miesiącu lekarz wyjął druty bardzo bolało bo bez nieczulenia . Teraz mam nogę trochę spuchniętą ,lekarz dał mi skierowanie na zabiegi Jestem bardzo zadowolona ze zabiegu nogę mam ładną lecz trochę spuchniętą ,warto było tego bólu Za dwa miesiące wybieram się z drugą nogą tylko żałuje że dopiero teraz zdecydowałam się na zabieg po tylu latach bólu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam operacje 28 lipca metoda Scarfa w Londynie ,cudownie 0 bolu.Znieczulenie 3 zastrzyki pod kolano i 1 w podbicie .Jest to metoda bezgipsowa,bez drutow ale ze srubkami.Po 2 tygodniach lekarz zmienil opatrunek i ze szpiyala wyszlam w adidasach.Po operacji spalam i przyznam sie wam ze w 3 dobie podpierajac sie na piecie sama robilam sobie kawe.Dzisiaj mija dokladnie 4 tygodnie rana sie zabliznila stopka piekna ,rozmiar buta ten sam ale tez troszke puchnie i jeszcze boli jak chodze.Mam nadzieje ze wszystko wkrotce minie.Operacje metoda scarfa tez sa w polsce w toruniu,zielonej gorze czytalam ze z tych szpitali pacjentki byly zadowolone.Pozdrawiam cierpiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie panie.Ja mialam operacje haluksa prawej stopy 10 wrzesnia ,21 pazdziernika mialam wyjete druty a noga nadal puchnie,niedlugo musze wrucic do pracy i nie wiem jak dalej bedzie,gdyz noga pobolewa nadal, czy ktoras z was ma podobny przypadek czy noga tak dlugo moze puchnac?.prosze o odpowiedz jakas ........ Julia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !- czytam te wszystkie komentarze,ale one sa inne niz moj prpblem. może Ktoś mi odpowie co mam robić? Operacje mialam 7 pazdziernika 2010.Do szostego tygodnia wszystko bylo spokojnie-odczuwalam czasem lekkie uklucia w operowanym miejscu i byla lekka opuchlizna.W 6 tygodniu ubralam buty i zrobilam godzinny spacer,drugiego dnia to samo.na trzeci dzien wyszlam na spacer ale po 10 min,musialam wrocic do domu.-bolalo w miejscu operowanym.Na 4 dzieN stopa spuchla i robi sie czasami sina.Leze drugi dzien z nogą do gory jest dobrze, gdy staje noga robi sie sina i pojawia sie opuchlizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam milo p.Vlagoz,ja mialam operacje 10 wrzesnia 2010,mialam takze wyciagane druty po 6 tyg, i zaraz po tym lekarz kazal mi odstawic kule i chodzic bez nich,totez tak zrobilam.Owszem noga jeszcze bolala ale to normalne przeciez byla opeerowana kośc,to zawsze dluzej boli.Noga mi takze puchnie ale ja robie sobie wirowania nogi w wodzie z szarym mydlem kilka razy dziennie, smaruje sobie mascia konska no i noca trzymam wyzej noge, biore tez od tyg,tabletki i jest lepiej.Mam nadzieje ze bedzie juz tylko lepiej pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję p. Julio .U mnie wszystko przychodzi do normy.Poprostu pozwolilam sobie za wcześnie na chodzenie.Zaplacilam za to tydzień lezenia w łózku z nogą do góry. Miejsca b.wrażliwe po zejściu strupka- smaruję collagenem i kremuję kremem nivea.nanoszę puder dla dzieci i wkladam skarpetę.Jest OK. ćwiczenia wykonuję sama w domu. Serdecznie pozdrawiam-Vlagoz moj e-mail V22040@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 40 stopni haluksa usunięto mi go w lutym bez żadnych drutów i wkrętów gips 6 tygodni potem opuchlizna ponad dwa miesiące o kulach prawie pół roku i jeszcze do dziś czuje bul ale noga jak nowa rozmiar zmniejszył mi się z 45 tak jak miałem dawniej 43 ale duży palec mocno przylega mi do małego . w październiku miałem drugą operację po zdjęciu gipsu widzę że mam zrobione bardzo dobrze lepiej niż poprzednia noga . noga nie do poznania jest super tylko ta cholerna opuchlizna i swędzenie nie wiem czym to smarować pozdrawiam życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -Jeżeli opuchlizna, swędzenie i pieczenie wystepuje na zewnątrz to polecam moczenie nogi w chłodnej wodzie z szarym mydłem i smarowanie kollagenem-drogi ale skuteczny,- szybko zabliźniają się blizny a na to smarować kremem nivea.- ja dodatkowo przed włożeniem butów pudruje miejsca wrazliwe pod skarpetę- aby zapobiec odparzeniu nowego naskórka. pomaga-swedzenie mija. pozdrawiam- cierpliwosci-vlagoz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malgorzata

mam operowane haluksy u lewej nogi juz chodze i mialam rehabilitacje ale noga nadal opuchnieta prosze o pomoc jaki srodek zastosowac celem opadnicia tej opchlizny prosze o masc i ile to moze potrwac aby sie zmniejszala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam również problem z opuchlizną-stosuj kąpiele w chłodnej wodzie z szarym mydłem, nacieraj maścią Altacet lub inna -zapytaj w Aptece Ćwicz i masuj lekko paluch i całą stopę. Ja to robię -opuchlizna znika./ patrz do przodu co oferują koledzy - dokonaj wyboru./ Cierpliwości-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mialam 12 stycznia operowana prawa stope.Szwy mam juz zdjete.Noge mam czesto u gory ,a na opuchlizne pomaga oklad z lodu.Duzy paluch mam zdrentwialy od wewnetrznej strony,ale to podobno minie.Codziennie wstrzykuje sobie do brzucha zastrzk przeciw zakrzepom.Jesli chodze to o kulach i w specjalnym bucie chroniacym przodostopie.Operacja byla metoda Scarfa w Niemczech,mam tylko jedna srubke.Za dwa tygodnie mam kontrole i chyba dostane juz skierowanie na rehabilitacje.Bolu nie mam ,ale mialam na 2 dzien po operacji,ale podejrzewam ,ze byl spowodawany zbyt ciasnym opatrunkiem ,bo stopa bolala z drugiej strony niz operowane miejsce. Podobno podsumowac taka operacje mozna dopiero po pol roku,dlatego poczekam te 6 miesiecy,az podejme decyzje co do operacji drugiej stopy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak długo czekał na operację halluksów, ja czekam już rok . Mam miec robioną w Szpitalu Czerniakowskim na Stęplińskiej, niestety rok minął i nic.......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pani Kingo.Ja czekalam na operacje 9 miesiecy.Mialam robiana 10 wrzesnia 2010 a w maju bede miec robiona na druga noge,mysle ze pania zlekcewazyli troszkie.Moze trzeba sie przypomiec idac tam.Zycze powodzenia. Julia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam operację z powodu halluksów parę lat temu.Dotyczyła lewej stopy.Nie wiem jaką metodą.Miałam założony drut Kirsznera [piszę fonetycznie],noga była miesiąc w gipsie do kolano.Po miesiącu gips miałam zdjęty,po roku wyciągnięty drut.Po zdjęciu gipsu już było w miarę dobrze,jeszcze 2 tygodnie chodziłam przy kulach.Rezultat po operacji taki sobie.Co prawda,stopa zgrabniejsza ale nie do końca jestem zadowolona.Myślałam,że będzie równiutko,ale daleko do ideału.Teraz drugi palec zrobił się garbaty,pod stopą,gdzieś głęboko utworzyła się narośl,utrudnia w chodzeniu.Leczę tę przypadłośćfizjoterapią.Szykuję się na zabieg,nie mogę w tej chwili dopasować obuwia.Ciężko tak egzystować.Odkładam na później bo praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem po zabiegu usunięcia halluksa u lewej stopy , operacja była 13.10.2011r.Szwy miałam zdjęte dopiero 6 tygodni po operacji , tak zalecił lekarz , i wyjęto mi drut kirschnera , który był w dużym palcu. Ortopeda powiedział, że noga goi się dobrze , ale po usunieciu druta i szwów , noga zaczęła bardziej puchnąć.Czy to normalne? Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Elu. Ja miałam usuniętego halluksa 4.05.2011r.i do tej pory odczuwam tego skutki mimo zażywania leków,różnistych żelów i maśći.Duży paluch jest o pół centymetra grubszy,a noga o półtora.Poza tym boli mnie nie w tym miejscu gdzie bylam operowana.Paluch jest zawsze usztywniony,a rano ,gdy wstaję sterczy mi do góry.1 lutego idę na rehabilitację,może coś pomoże.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×