Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Urszula

Dysplazja włóknista, zmiany ogniskowe w piersi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Urszula
Jestem po mammografii i USG. Czekam na biopsję i bardzo boję się wyników. Czy zmiany podane w opisie z badań są bardzo poważne? Opis badania mammograficznego: Piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej. W piersi lewej w miejscu na godzinie 2 zagęszczenie o średnicy 25 mm, skala BIRADS 4. Zagęszczenie w sutku lewym na godzinie 2. Opis USG: Sutki o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym z cechami dysplazji włóknistej. W sutku lewym na godzinie 2 widoczny obszar o zaburzonej architektonice, gdzie wyodrębnia się ubogoechowy nieostro ograniczony obszar o wymiarach ok. 8x7 mm o niejednoznacznym charakterze. W sutku prawym na godzinie 10 wewnątrzgruczołowo widoczny owalny obszar o obniżonej echogeniczności wielkości ok. 9 mm &#8211* wewnątrzgruczołowa tkanka tłuszczowa ? zmiana ogniskowa? Ponadto w obu sutkach widoczne pojedyncze odcinkowo szersze przewody mlekowe. Doły pachowe bez cech patologii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Niestety trzeba poczekać na wynik biopsji. Opis usg nie przynosi ostatecznej odpowiedzi co do rodzaju zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Virgi
Będzie dobrze!! Proszę tylko słuchac i przeszczegać ściśle zalecen lekarza!Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TERESA
jestem po mammografii mam identyczne wyniki jak u ciebie co to jest? nie wyczówam żadnego guza mam wessanąbrodawkę . może ktoś mi odpisze czy zmiamy te są poważne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anek
mam cos podobnego ile macie lat ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość GOSIA
wynik badania usg Sutki o budowie gruczołowo tłuszczowej przewody mlekowe nieporuszone.W sutku lewym na godz.12ok.2-3cm od otoczki brodawki uwidoczniono obszaro wym.ok 27x18mm o zaburzonej echostrukturze w obrębi tkanki tłuszczowej dostępne badaniu węzły chłonne spływu chłonki z sutków bez *patologivcznych zmianw badaniu ultrasonograficznym BIRDS-usg 4wsk wyk BACCkons.w poradni chorób sutka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.