Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny kał i inne dolegliwości


Gość arek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.mam 20 lat i mam mały problem.jestem chłopakiem grajacym w piłke.zaczeło sie jakies 4 mies temu gdy oddawałem stolec to zauwazyłem mała kropke krwi czerwonej.było tak kilka razy.miałem tez lekkie byle pod zebrami i brzucha.poszedłem do lekarza i miałem badanie na krew utajona.wynik był dodatni ale poprwłem ten kawałek kału na kturym była akurat ta kropka krwi.stolec był raczej normalny oddawany raz ,dwa albo wogole na dzien.potem miałem badanie palcem przez odbyt ktore nic nie wykazało.a wkoncu zrobiono mi usg ,gastroskopie i kolnoskopie.usg wyszło ok ,w kolnoskopi tez tylko ze podczas wychodzenia kolnoskopem zauwazono drobne blizenki prwwdopodobniej po wczesniejszych peknieciach co uznano za przyczyna krwawien.w gastroskopi stwierdzono jedynie ze we wpuscie jest widoczny pogrubiały obrzeniety fałd błony sluzowej.jak poszedłem po wyniki to okazało sie ze to był polip sluzówki.za niedługo ide do lekarza aby stwierdzili co dalej z nim.czy go zostawia czy go wytna.nastepnie wszystko sie uspokoiło tak na jakies 3 mies.bo od ok 3 tyg zaczynam zauwazac u siebie kolejne dziwne dolegliwosci.wiec tak. jakies 2 razy w kale znowu zauwazyłem mała kropke krwi czerwonej ale to taka mała.potem była znowu przerwa az do momentu w ktorym znowu zauwarzyłem ja tylko ze była to taka cieka nitka chyba krwi bo nie jestem w 100% pewien.przed tym jak zauwarzyłem tak krew to miałem takie jakies dziwne kłucia tak jakby w odbycie ktore sie pojawiały i znikały.nie były to kłucia przy wypruznianiu tylko były to takie samoczynne.najczesciej pojawiały sie jak wykonałem jakis ruch albo sie rozluzniałem przy sikaniu .ale teraz gdzies to ustało.powiedziałem o tym gastrologowi i on powiedział ze to od tych blizenek.nastepnie zauwazyłem ze mój stolec jest jakis dziwny tzn od 3 tyg stolec jest taki ze pierwsza jego czesc jestraczej normalna a 2 bardziej rozlazła i mieksza .jego kolor bardziej podchodzi pod zółty niz brazowy.i niekiedy zalezy to od czego zjem sa tam kawałki pokarmu tak jak ostatnio były tam kawałki orzechów.2 dni temu muj stolec był tak jakby ciekszy ale o takiej konsystncji jak napisałem powyzej, a dzisiaj był bardziej zbity lecz tez ciekszy i podzielony na 3 czesci.dotego ani nie brazowy ani nie zółty.pamietam ze raz w dniu miałem cały czas gazy i niekiedy mam uczucie takiego burczenia i przelewania w brzuchu i chuba w odbycie.do tego 2 razy bolało mnie ale to lekko i chwilowo pod zebrami po prawej i lewej stronie.najczesciej pojawiało sie takie dziwne kłucie po prweaj stronie w okolicy wyrostka.tzn lekko zakuwało i zaraz przechodziło tak co chwile az wkoncu znikło od tyg.niekiedy zakuło mnie w tym samym miejscu tylko ze po prawej stronie albe było to ukłucie inne od tego co było po prwaej str.tylko ze miałem wrazenie ze to jelito.po oddaniu stolca niekiedy czuje jakby cos tam jeszcze zostało i faktycznie jak pojde sie jeszcze raz załatwic to cos tam poleci albo to tylko takie wrazenie wtedy mam.do tego mam wrazenie ze chce sie załatwic ale to chyba tylko takie wrazenie.sa dnie w ktorych czuje sie normalnie tylko chumor psuje mi ten stolec wtedy.mam apetyt tylko mam wrazenie ze schudłem .albo tylko mi sie tak zdaje.waze 62-64 kg.co to moze byc? czy to jakis rak jelita,odbytu,lamblia albo jakies wrazliwe jelito.o jeszcze niekiedy mi sie odbija ale to tak sporadycznie.czy moga to byc objawy raka chociaz kolnoskopia nic nie wykazała?czy bede miał ja jeszcze raz robiona? słyszałem ze jak sie ja zrobi to potem sie ma spokuj na jakies 5 lat czt to prawdz? o i zkad te kłucia były?chce zwrocic uwage ze chyba jestem hipohondrykiem bo coraz bardziej sie ogladam na siebie.byłem juz u urologa,gastrologa,chirurga,neurologa i nikt nic nie znalazł i to w czasie ostatniego roku a mi sie zdaje ze ciagle cos mi jest.skoncze z jednym i za chwile jakos sam przejmuje sie nastepnym.poprosze odpszczegułowo na moje pytania i powiedziec co mam robic bo coraz bardziej jestem chyba chory i sie niepokoje patrzac na ten stolec i brzuch.z góry dziekuje za odp.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalenia jelita na tle bakteryjnym pij lakcit lub podobna nazwa zestaw bakteri na jelita na flore bakteryjnym mogą też być to najprawdopodobniej normalne hemoroidy Pisałem wiele razy ale napisze jeszcze raz hemoroidy mogą bolec i to jak ,krwawić hemoroidy to nie rak trzeba je leczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×