Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Edyta

Objawy raka jelita a objawy Crohna lub wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Edyta
Czym sie roznia objawy raka jelita od objawow crohna lub wrzodziejacego zapalenia jelita grubego? czy w crohnie i WZJG biegunki wystepuja non stop czy sa czasem okresy normalnych stolcow? Jelsli mam podejrzenia ktorejs z tych chorob(na podstawie objawow)a ob mam 1, crp ujemne, morfologia w normie) to ktora bardziej podejrzewac? czym sie roznia objawy? czy w raku poczatki sa delikatniejsze niz np w crtohnie czy WZJG?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Niestety nie da się jednoznacznie powiedzieć jakie są początki, rak jelita grubego (głownie zaparcia) może dać objawy dopiero w zaawansowanym stadium. Objawy nieswoistego zapalenia jelit mogą być gwałtowne (częściej biegunki, zaparcia, krawawienie). Najlepiej wykonać kolonoskopię z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość J.P.
a jeśli dałem wycinek z jelita przy kolonoskopii a ściany jelita były w normie czy jest to zapalenie czy jakiś ukryty nowotwór bo żadnych guzów ani wrzodów nie było??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aga
czy to moze byc rak jelita grubego .mam czeste bule w prawym boku od ponad pol roku robilam wszystkie badania i jest ok a brzuch mmnie dalej boli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość paula
tak czy inaczej moim zdaniem lekarz powinien zastosować jakiś lek chemoprewencyjny, z mesalazyną, żeby w razie W nie było przykrych niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.