Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Okrężnica - colitis chronica levis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
W czerwcu miałam wycinany wyrostek robaczkowy a po 3 tygodniach przyszedł wynik hist.-pat.: Carcinoid-utkanie nowotworowe obecne w błonie podśluzowej i mięśniowej.Następnie we wrześniu miałam kolejną operację hemikolektomię prawostronną.Oto wynik jaki mi przyszedł: Granice cięcia:jelita grubego bez zmian. Okrężnica-colitis chronica levis, nadto ziarniniakowy olbrzymiokomórkowy typu ciał obcych-naciek zapalny w obrębie surowicówki-mięśniówki oraz tkanki tłuszczowej otaczającej(od zewnątrz po przebytym zabiegu). 4 węzły chłonne z lymphonodulitis chronica. W preparacie 25674 drobny naciek rakowiaka (carcinoid) w obrębie błony mięśniowej od strony błony śluzowej-samej błonie bez zmian nowotworowych.Węzły chłonne okolicy zastawki-12 węzłów chłonnych z lymphonodulitis reactiva. 3 węzły chłonne z lymphonodulitis reactiva.Proszę o wyjaśnienie wyniku.Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bartek
Aniu powiedz mi najpierw ile masz lat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.