Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Patrycja

Adenocarcinoma z gastroskopii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja
Witam. Prosze o wyjaśnienie wyniku gastroskopii. Wycinek był pobierany z tylnej ściany żołądka. Jedno słowo adenocarcinoma. Czy to jest zaawansowane? Mama ma mieć operację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Adenocarcinoma oznacza gruczolakoraka czyli złośliwy nowotwór żołądka. Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacyjne usunięcie całego żołądka. Co do oceny zaawansowania trudno mi cokolwiek napisać nie znając dokładnego opisu gastroskopii (wielkość i położenie guza), wyniku USG jamy brzusznej (ewentualne przerzuty do wątroby lub węzłów chłonnych jamy brzusznej) oraz RTG płuc (ewentualne przerzuty). Mama musi niezwłocznie poddać się operacji. Po operacji będzie można z dużym prawdopodobieństwem określić rokowania. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iza
dzisiaj widziałam wynik mojej mamy po gastroskopii - adenocarcionoma G-2. Mama ma 82 lata. Co oznacza dopisek G-2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elka
Teść był operowany,diagnoza taka sama,niestety po operacji dowiedzieliśmy się że rak jest tak zaawansowany i nic nie dało się zrobić.Teraz jest ból,rana inie wiadomo co dalej,ma 67 lat i wyrok w kieszeni,jest mi bardzo przykro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adeno
adenocarcinoma w 1991 jelita grubego dali mi 3 miesiace a zyje sobie juz 25 lat i nie zamierzam rezygnowac z urokow zycia i nic mi nie dolega

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.