Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość edyta

W piersi wyodrębniona zmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość edyta
Mam 39 lat ,zgłosiłam się do lekarza z powodu piekącego, przeszywającego bólu PRAWEJ piersi, dostałam skierowanie na mammografię, z jej wyniku okazuje się, że z prawą piersią jest ok, ale coś znalazło się w LEWEJ. Opis badania: Sutki o utkaniu tłuszczowo- gruczołowym. Mikrozwapnień nie wykazano. Doły pachowe wolne. Zarys skóry prawidłowy. W piersi lewej w KW zmiana wyodrębniona śr.- 7mm(wewnątrzsutkowy węzeł chłonny? ). Wskazane usg. USG mam dopiero na 29.10, do tego czasu oszaleję. Proszę o odp.czy ten zapis w nawiasie mówi o podejrzeniu radiologa? Czy gdyby podejrzewał coś innego to zapis byłby inny? No i czy jeśli to ten węzeł czy to coś złego? Strasznie się denerwuję, ale tego to już słowami nawet nie da się opisać. Bardzo proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Niestety, bez usg trudno coś więcej powiedzieć oprócz tego co zasugerował radiolog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość edyta
Wiem,że bez usg trudno coś ocenić, ale chodziło mi głównie czy to w nawiasie to właśnie sugestia, podejrzenie radiologa? I czy to normalne, że w obrazie mammografi jest widoczny ten węzeł ? O ile się orientuję, to węzły nie są widoczne, chyba, że te wewnątrzsutkowe tak. proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Barbara
Ja też jestem po mammografi .Opis*pierś o budowie tłuszczowo-gruczołowej. W piersi lewej -wg tarczy zegarowej*godzina 3 jest guzek o średnicy 30 mm,skala BIRADS 0. Tylko tyle albo aż tyle i co ja mam z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.