Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły, narastający ból brzucha


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 36 lat i od 2 lat boli mnie brzuch po stronie prawej,wykonałem usg które nic nie wykazało. Ból tępy -cały czas . Ból narasta robi sie nieznosny. 4 miesiace temu nie mogłem sie poruszyć- zdiagnozowano zapalenie uchyłków jelit, per rectum bez zmian. ( crp 100, lukocutoza podwyższona, kamica nerkowa wykluczona , usg dobre , mocz dobry). po leczeniu metronidazol iv, augmentin iV, głodówce mocny ból ustapił i powrócił jako tępy. po gastroskopi planowej kontrolnej jak co pare lat( od wielu lat problemy z wrzodami) blizny zagojone ,wnoski: zapalenie nadzerkowe z obecnoscią Hp.helicobacter delikatnie dodatni( dostałem metronidazol i amosiklav)z wyniku czytam przełyk w normie, wpust zmian nie wykazuje,żoładek podatny na rozdymanie, sklepienie bez zmian,inwersja zmian nie wykazuje. jeziorko śluzowe obfite, wypełnione świeżą żółcia.Trzon żołądka i cześc pododzwiernikowa o silnie zaczerwienionej błonie suzowej z drobnymi nadzerkami w okolicy odzwiernika. Odzwiernik kształtny,opuszka xii-cy zmin nie wykazuje. czesc zstepujaca xii-cy w normie.usg - wątroba nieznacznie powiekszona, lekko otłuszczona, miejsce które ciagle uciskam pod prawym podrzebrem bo promieniuje bólem - tłuszczak . Bilirubiny ok, diastazy ok, morfologia ok, a tu boli strasznie w prawej czesci brzucha- czesto promieniuje do prawej nerki. proosze o pomoc.juz nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mialam takie dolegliwosci po zrobieniu koloskopii okazalo sie ze mam polipa na jelicie, kiedy mi go usuneli obiawy sie zmiejszyly, ale ze stwierdzono u mnie zespol jelita drazliwego bole brzucha od czasu do czasu wracaja , ale nie sa juz takie silne, mysle ze warto zrobic koloskopie i najlepiej pod narkoza, w ten sposob mozna zobaczyc cale jelita. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×