Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kamila

W blaszce właściwej odbytnicy obfite jednojadrzaste nacieki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamila
Witam Mój problem polega na tym iż miałam krew w stolcu, uczucie niepełnego wypróżnienia, oraz wystepujące naprzemiennie trawde i luźne stolce, czasem był ból w trakcie wyprózniania, oraz wzdecia jelit. Wykonano kolonoskopie gdzie wyszło podejrzenie wrzodu samotnego odbytnicy, pobrano wycinki do badania histopatologicznego. Oto wynik : *Fragmenty błony śluzowej jelita grubego o zachowanej architektonice gruczołów. W blaszce właściwej umiarkowanie obfite jednojadrzaste nacieki. ( A, B ) * Moje pytanie brzmi : Jak długo trwa leczenie ( dostałam czopki pentansa ) , co oznacza wynik histopatologiczny i czy moja choroba moze byc groźna. Z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To może być nieswoiste zapalenie jelit np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, a wtedy leczenie może trwać przewlekle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamila
Dziekuję za odzew, ale raczej nie ma tam mowy o rzadnym nowotworze bo czytałam ze często takie nacieki są albo zapalne albo nowotworowe. Czy dla swojego spokoju moge wykonac markery nowotworowe czy to raczej nie konieczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość IWONA
witam miałam robiona kolonoskopie oto te wyniki 1) drobne powierzchowne fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem i skąpymi naciekami zapalnymi z komórek jednojadrowych i zachowanym wydzielaniem 2)drobne fragmenty błony śluzowej jelita grubego z zachowanymwydzielaniem z nielicznymi limfocytami i obrzękiem podścieliska co to może oznaczac prosze o odpowiedż czekam na wizyte do gastrologa pozdrawiam iwona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.