Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość carlos z przeworska

Ból jąder po operacji na żylaki powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carlos z przeworska
Witam!Mialem operacje na żylaki 2 tygodnie temu i chcialem się dozapytać czemu mnie boli raz lewe a raz prawe jądro??? A lewe jądro mam większe??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Typowo po zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego występuje obrzęk jądra. Może utrzymywać się do kilku tygodniu. Tak samo z bólami, które powoli powinny ustepować. Dobrze, aby jądra w czasie wypoczynku unosić ponad poziom ciała (np. podkładać ręcznik). Można też stosować żel Altacet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Większość mężczyzn ma nierównej wielkości jądra. Także lewe jądro leży zwykle trochę niżej niż prawe i jest trochę większe. Co do bólu i odczuwanego dyskomfortu najlepiej udać się do lekarza, który wykonywał zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adrian.
Witam mam 15lat jestem tydzień po operacji żylaków po lewej stronie. Od dwoch dni odczówam bóle lewego jądra oraz sądzę ze powiekszyło sie one. mam się tym niepokoić? Czy to normalne? Proszę o szybką odp. :-] z góry wielkie dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ronin
tak uspokój się, ja jestem 5 lat po opercaji (mialem ja w wieku 14 lat) i od tamtrego czasu moje lewe jądro jest większe i leży trochę niżej od prawego. Wszystko jest ok *)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonim
Jak coś boli to trzeba iść jak najszybciej do lekarza! Lepiej usłyszeć w trakcie USG że to normalny obrzęk, niż samemu tak założyć. Ja niestety posiadłem tą wiedzę za późno, 4 dni po operacji żylaków powrózka (metodą klasyczną - palomo) trafiłem z narastającym bólem jądra do szpitala. Okazało się że z trzech najbardziej prawdopodobnych powikłań pooperacyjnych (wodniak, zapalenie, skręt) miałem najgorsze dwa - zapalenie i skręt. Godzinę po przyjęciu do szpitala lekarz usuwał mi jądro...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.