Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe zapalenie węzłów chłonnych pachwiny


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duży problem bo nie wiem do kogo się zgłosić, do jakiego lekarza?oraz jakie badania wykonać?Miałem podejrzenie chłonniaka i zostałem skierowany do kliniki onkologii, miałem robione - pobierany wycinek skóry dwa razy wcelu badania histo-wynik niejednoznaczny, biopsja węzłów chlonnych w pachwinie też nic nie dało, usg to samo. Wkońcu pobrano węzeł z prawej pachwiny, wynik badania- Lymphadenitis chronica, kazano byc mi pod dotychczasowa opieka por.dermatolog. poniewaz mam rozpoznana przyłuszczyce wielkoogniskowa plackowata,no ale minelo pol roku wezły dalej mam powiekszone,dermatolog znowu mnie odsyła do kliniki, co ja mam teraz zrobic gdzie sie udac?i czy jest moze jakies powiazanie pomiedzy chorobami skóry z węzłami chłonnymi?plamy na ciele mam od ok 3 lat , a mam 28 lat, prosze o pomoc bo plamy sa strasznie uciazliwe i musze zmienic prace a mam rodzine na utrzymaniu,mam za soba allergologów,dermatologów, nikt nie pomogl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przy chłoniakach mogą wystąpić zmiany skórne, a już na pewno zmiany w obrębie węzłów chłonnych. Trudno ocenić bez badania, a przede wszystkim nie widząc zmian. Generalnie przyłuszczyca wielkoogniskowa plackowata może poprzedzać wystąpienie chłoniaka (ziarniniaka grzybiastego). Powinien Pan skonsultować się z dermatologiem zajmującym się tym problemem i onkologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam powiekszone wezly w pachwinach . bardzo mnie bolaly ,potem puchly do wielkich rozmiarow okazalo sie ze to chloniak anaplastyczny . jestem na chemioterapi sama pokaZALAM LEKARZOWI BO LECZYL MNIE NA UKLAD MOCZOWY gdybym nie walczyla o zrobienie wszystkich badan dzis juz byc moze m,npoioie mnie bylo staraj sie o zrobienie dokladnych badan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×