Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Natalia

Gastropatia grudkowa i jak ją leczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia
Co to znaczy: *W środkowej części trzonu na krzywiżnie większej,bliżej ściany tylnej obrzęknięty, słabo poddający się insuflacji fałd śluzówki z aftą pokryta hematyną- 6 wycinków. Antrium-kilkanaście grudek aftowych i pępkowych. Odżwiernik bez zmian. Opuszka dwunastnicy zaczerwieniona i obrzęknięta z obecnością owrzodzenia *salami* o śr 0,5 cm na ścianie tylnej. Test na obecność H pylori dodatni. Co to znaczy: Gastropatia grudkowa i jak ją leczyć. Czy to się leczy jednocześnie z chorobą wrzodową dwunastnicy? Podjęłam już takie leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Obraz makroskopowy żołądka i przełyku świadczy o rozsianym procesie wrzodowym (żołądek i dwunastnica) z zapalaniem śluzówki typu przerosłych grudek chłonnych (gastropatia grudkowa). Oprócz tego istnieje zakażenie Helicobacter pylori. Oczywiście dopiero wynik badania histopatologicznego dokładnie określi patologię zmian w górnym odcinku przewodu pokarmowego (zakres, typ, stopień nasilenia). Podstawowym sposobem leczenia jest dieta jak w chorobie wrzodowej, leki obniżające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz dwa antybiotyki celem pozbycia się zakażenia HP. Najlepiej, aby leczeniem zajął się gastroenterolog. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość da
nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość leooleo
Właśnie to wyczytałem w swojej diagnozie i myślę że tą bakterię HP to mam od 40stu lat. Dziękuję za oświecenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.