Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jarek

Złamanie nasady dalszej kości promieniowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jarek
Dzień dobry! 8 sierpnia doznałem złamania zmiażdżeniowego wielofragmentowego śródstawowego nasady dalszej kości promieniowej i szczytu wyrostka rylcowatego kości łokciowej przedramienia lewego. Po nastawieniu w szpitalu założono mi gips na 6 tygodni! W chwili obecnej jestem 3 dni po ściągnięciu gipsu i ręka boli jak cholera! Dziwnie wygląda i jest napuchnięta. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Trzeba wykonać kontrolne rtg i z wynikiem skonsultować się z ortopedą. Być może nastąpił nieprawidłowy zrost lub brak zrostu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elżbieta
6 marca złamałam rękę w nasadzie dalszej kości promieniowej. Mam założony gips, i od tamtego czasu ręka cały czas mnie boli a czasami gips robi się tak jak by był za mały i ciasny. Czy to jest normalne czy mam udać się do lekarza ? Dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Proszę udać się na kontrolę, gdyż takie objawy mogą świadczyć o zbyt ciasnym założeniu opatrunku gipsowego. Lekarz po obejrzeniu kończyny dolnej zadecyduje czy utrzymać ten gips czy założyć nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość emilia
A ja miałam złamanie dalszej nasady kości promieniowej z przemieszczeniem. Dokonano repozycji złamania i założono mi gips ramienny. Po paru dniach zgłosiłam się ze strasznym bólem i obrzękiem kończyny do lekarza, który przeciął mi założony gips. Po zdjęciu gipsu ręka nadal mnie bolała, była spuchnięta a w chwili obecnej na kończynie jest dziwna narośl-guz, tak jakby nadgarstek był *przesunięty*. Nie wiem co mam z tym zrobić? Czy w ogóle da się coś z tym zrobić? Zastanawiam się, czy nie doszło do jakiejś pomyłki przy zastosowanym leczeniu. Prawa kończyna jest zeszpecona moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
25 czerwca mialam wypadek upadlam łokciem na podloge z tego co kojarze mam zlamanie nasady kosci promieniowo łokciowej.Mialiam operacje wszyto mi blaszke oraz dano 3 sruby badz jak to lekarz mowi pinezki.Chodze w szynie i czesto mam, ucisk takie uczucie jakby mojemu łokciowi przeszkadzala szyna takie gniecenie nie wiem jak ulozyc reke bo ciagle cos jest nie tak jakbym chciala.Czy poruszajac łokciem w szynie w takiej sytuacji grozi czyms powazym?Mam pytanie jeszcze dotyczace skurczow nerwow tego łokcia tak jakby chcial sie juz wyprostowac czy zlozyc do konca to pozytywny objaw czy wrecz przeciwnie?i jak dlugo bede miala takie pinezki w najgorszym i najlepszym wypadku?prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Małgosia
5 stycznia br miałam złamanie dalszej nasady kości promieniowej z przemieszczeniem.Po podaniu znieczulenia,nastawieniu i założeniu gipsu (przez samego lekarza), powinna być kontrola po 5-7 dniach. Już po 4 dniach miałam bardzo sine palce, napuchnięte jak serdelki z okropną bolesnością. Niestety w dzisiejszym systemie opieki dostanie się do lekarza bez zapisu jest niemożliwe, pozostaje więc pogotowie. Oczywiście winą za zbyt ciasny gips chciano obarczyć Pana gipsiarza, ale w moim przypadku to sam lekarz założył mi gips.Po przecięciu gipsu i zrobieniu przerwy na 2cm (nie wykonano kontrolnego rtg) założona została dodatkowy pasek gipsowy. Ręka powolutku dochodzi do właściwego koloru, zaczynam ruszać palcami, ale jest bolesność całego nagarstka i dalszej części ręki. Oczywiście kontrola u lekarza jest możliwa dopiero za 3 tyg. Jestem pełna obaw jak szybko wróci ręka do sprawności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martinka
Ja mam złamanie dalszej części nasady promieniowej bez przemieszczenia mam 12 lat ile będę mieć szynę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Ja też złamałam kość promieniowa nadgarstka i od 5 dni mam szynę gipsową w środę do katroli i nie wiem co dalej czy to możliwe że kość zarośnie się w ciągu 5 dni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Dokładnie jest to złamanie nasady dalszej kość promieniowej proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ala
Złamanie kości dalszej części promieniowej z lekkim przemieszczeniem (złamanie zamknięte): składano kości przy użycia 3 drutów kirschnera(wewnętrzne). Po 6 tyg zdjęcie szyny gipsowej , po 2 tyg wyjęcie w szpitalu drutów pod narkozą. Rehabilitacja po 7 (zaczęta zanim ostatecznie usunięto szwy) 10 zabiegów w ktore wchodziło pole magnetyczne, prądy i laser. Po 12 dniach zdjęcie szwów. Przystąpienie do pracy w zawodzie fryzjer .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ala
Złamanie kości dalszej części promieniowej z lekkim przemieszczeniem (złamanie zamknięte): składano kości przy użycia 3 drutów kirschnera(wewnętrzne). Po 6 tyg zdjęcie szyny gipsowej , po 2 tyg wyjęcie w szpitalu drutów pod narkozą. Rehabilitacja po 7 dniach (zaczęta zanim ostatecznie usunięto szwy) 10 zabiegów w ktore wchodziło pole magnetyczne, prądy i laser. Po 12 dniach zdjęcie szwów. Przystąpienie do pracy w zawodzie fryzjer .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.