Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona równomiernie trzustka


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Na badaniu USG wyszło ,że mam powiększoną równomiernie trzustkę o ok.8mm i o nieco wzmożonej echogeniczności,bez zmian ogniskowych.Przewód trzustkowy o prawidłwym przebiegu i szerokości.Reszta narządów bez zmian.Jak jest przyczyna powiekszenia trzustki i jak ją leczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wszystkim objawów klinicznych, które u Pani występują. Nie wiem z jakich powodów miała Pani wykonane USG jamy brzusznej. Prawdopodobnie przyczyną powiększenia trzustki jest przewlekły stan zapalny. Przewlekłe zapalenie trzustki głównie leczy się odpowiednią dietą oraz podażą substytucyjną enzymów trzustkowych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, co znaczy trzustka prawidłowa, hyperechogeniczna?oraz wątroba położona prawidłowo normoechogeniczna? mam bóle z prawej str. brzucha 4 cm pod linią żeber w dół, zatwardzenia plus zaburzenia pracy jelit wzdęcia i przelewania- biorę duspatalin retard troche lepiej. ból i skórcz w brzuchu poczułam przy stosowaniu clotrimazlolum globulki- czy to mogło spowodować te bóle? nigdy nie bolała mnie lewa str brzucha ani pleców tylko prawa i bok prawej i przechodzi w plecy. ból jest taki mdły jak rozluźnię stanik to znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy trzustka prawidłowa, hyperechogeniczna? - oznacza trzustkę o prawidłowej wielkości i zwiększonej gęstości miąższowej (nie wskazuje to na jakąś patologię tylko raczej na strukturalną odmianę w budowie trzustki) oraz wątroba położona prawidłowo normoechogeniczna? - to wątroba całkowicie prawidłowa ból i skurcz w brzuchu poczułam przy stosowaniu clotrimazlolum globulki- czy to mogło spowodować te bóle? - na pewno nie Dolegliwości jakie Pani opisuje mogą być spowodowane patologią w zakresie jelita grubego. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem i ewentualnie zastanowić się nad wykonaniem kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×