Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anita

Rozrostowy charakter zmiany ogniskowej prawego płata wątroby z miernie wzmożonym metabolizmem glukozy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anita
Osoba z mojej rodziny wczesniej chorowała na raka jajnika. przebyła chemię.wszystko wskazywało na to że wygrała walkę z rakiem jednak doktor onkolog wykryła zmiany na watrobie. Skierowano ja na badanie PET-CT. otrzymałam wynik który nie jest dla mnie jasny, a brzmi nastepująco: Wynik badania PET-CT wskazuje na wzrostowy(przerzutowy) charakter zmiany ogniskowej prawegp płata wątroby z miernie wzmożonym metabolizmem glukozy. Bez cech wznowy miejscowej i przerzutów regionalnych raka jajników. Dodatkowo przy opisie jamy brzusznej napisano: podtorebkowo w VII segmencie wątroby hipodeksyjna zmiana ogniskowa 24*14mm z miernie wzmożonym metabolizmem w otaczającym miąższu. Wynik badania nie jest mi do konca zrozumiały więc prosze o pomoc. Czy to jest przerzut?Czy jest to groźne? prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wynik wskazuje na zmianę typu przerzutowego. Radzę w tej sprawie pilnie skontaktować się z onkologiem. Zmiana nie jest duża, dlatego szansa wyleczenia przerzutu jest znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.