Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mariusz

Wielotorbielowatość nerek - czy można usuwać torbiele?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz
Witam. Właśnie czytałem przypadek torbieli na nerkach ale moje dotyczy wielotorbielowatości nerek - choroba dziedziczna.Podobno trwają badania nad lekiem Tolvapan w Polsce. Chciałem ise dowiedzieć czy da sie laparoskopowo usuwać torbiele nerek jeżeli jest to choroba dziedziczna i czy jest to bezpieczne i skuteczne. Wiem że i tak po usunięciu powstawałyby nowe gdyż jest to choroba genetyczna ale słyszałem o przypadku gdzie właśnie po usunięciu torbieli nerka wróciła do swoich rozmiarów a stan nerki sie poprawił. Czy nie można by było co jakiś czas wysuszać torbiele, może w ten sposób nerki by były w dobrym stanie?Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź. Z poważaniem Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepszym rozwiązaniem jest przeszczep nerki. Zabieg na tobielach może powodować zakażenie i prowadzić do niewydolności nerek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SYLWIA
witam u mnie w rodzinie wystąpił ten sam problem z nerkami mąż ma torbiele i jest już dializowany po usunieciu jednej nerki i co najgorsze dzieci też to mają nie da sie tego usunąć pomoże tylko przeszczep pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasia
Witam. Ja o swojej chorobie dowiedzialam sie rok temu */ jestem przerazona z tego co powiedzial mi lekarz mam ok 20/30 torbieli na kazdej nerce.Niestety nie moge ci pomoc ale mam nadzieje ze z tej stronki tez dowiem sie czegos na temat tej choroby. Pozdrawiam Kasia ze Złotowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość waleria
witam.umojej corki tez stwiredzono wielotorbielowatosc nerek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość julka
witam u mojego 5 letniego synka tez wykryto torbielowatość nerek i niewiem jak sobie z tym radzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia
Moja córeczka ma afunkcje nerki prawej i do tego 3 torbiele na niej największa ma 90 mm . Lewa nerka ma refluks i kilka małych torbieli . Strasznie sie o nia martwię .Lenka ma dopiero 1,4 m-ce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariusz
Witam. Ja też mam wielotorbielowatośc nerek. W polsce sa badania kliniczne na tę chorobę. Badają : tolvaptan, bosutinib a za granicą rapamycynę. Podobno za niecałe trzy lata ma wyjść jakiś lek ale nie wiem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aga
hej ja tez choruje na ta chorobe to u nas dziedziczne strasznie sie boje i mam nadzieje ze ten lek zostanie wynaleziony pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aga
czemu nikt nie pisze na tej stronie nikt inny juz nie ma z tym problemu czekam na jakis wpis a czy ktos mial robiony tomograf mozgu bo mi powiedziano ze przy wielotorbielowatosci nerek i watroby moze tez sie pojawic malformacja naczyniowa prosze o odpis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maja
W rodzinie mojego męża jest ta choroba. Mąż ma 57 lat, niedawno miał robioną tomografię mózgu i na szczęście nie ma tętniaków. Ale jego 59 letnia siostra właśnie zmarła, miała oczywiście wielotorbielowatość, i dostała wylewu. U syna (30 lat) już kilka lat temu wykryto torbiele. Planuje właśnie ślub, pewnie wkrótce dzieci... a ja rozmyślam co mogłabym zrobić żeby pozostałe moje dzieci i ew. wnuki uchronić przed tą chorobą albo przynajmniej spowolnić powstawanie torbieli. Pomóżcie, kto może.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chory
Podobno bardzo dobre efekty daje rapamycyna , ale rodzi się pytanie czy ten lek jest w Polsce stosowany , bo niestety mój lekarz nawet nie chciał o tym ze mna rozmawiac , tylko ograniczył sie to paru formułek typu : tego sie nie leczy , dializy potem przeszczep , z tym da sie zyc . Pewnie zgadzam sie z nim ze to nie jest katar ale skoro istnieja nowatorskie metody to nie prosze o cud a tylko o informacje , moze ktos z Was ma jakies informacje na temat tego leku i efektów i ewentualnie w jaki sposób skorzystać z takiej terapii . http://wple.net/nefrologia/nef2010/1-2010/27-30.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zalamana
ja już choruje na wielotorbielwatosc nerek od 6lat a mam 27lat torbiele mam już na wątrobie i trzusce , moje dzieci tez sa na to chore. najbardziej boli jak patrze się na dzieci i slysze pytanie mamo dlaczego na to chorujemy........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek
Ja tez mam torbiele w watrobie i nerkach co masz czeka jest jakaś terapia na to proszę o odp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek
Mój domowy powiedział ze mam około 10 lat życia potem przeszczep watroby i napewno nerek mam 43 jestem zakamany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Moj syn ma wielotorbielowatosc autosomalnie recesywna. Ma 10 miesiecy. Walczymy z nadciśnieniem. Keratynina idzie do gory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek
Pani Kasiu życzę powodzenia w walce z tym gownem zaniedlugo będę brał ten lek na powstrzymanie tych zasranych cyst zobaczymy jak będzie działać trzymam kciuki za Pani dziecko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania
Witam. Mam 46 lat.Też choruje na wielotorbielowatosc wątroby i nerek. Jest ich mnóstwo. Nie wiem do jakiego lekarza się udać. Też zdecydowała bym się na ten lek powstrzymujący rozwój. Proszę o poradę do kogo się zgłosić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mario
mam 41 lat,od miesiąca jestem dializowany wielotorbielowatość nerek i wątroby,jestem na początku drogi do przeszczepu,ale przy wielotorbielowatości najpierw trzeba nerke usunąć aby zrobić miejsce na nową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystyna
U mnie też wykryto torbiele na nerkach Mam wizytę u nefrologa w styczniu Strasznie się boję Kreatynina mi podskoczyła mocznik a eGFR 37,6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.