Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Michal

Odgłosy z jamy brzusznej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal
Dzień dobry. Co jakiś czaś z jamy brzusznej odchodzą bardzo głośne dźwięki przelewania, przesączania jakiegoś płynu, bulgotania. Ten dźwięk dochodzi z lewej górnej strony jamy brzusznej. Dosyć blisko żeber. Takie dźwięki wydobywają się ze mnie zazwyczaj w godzinach rannych. Co mi może dolegać? Co się znajduje w brzuchu w tym miejscu? Czy powinienem się tym niepokoić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To prawdopodobnie przelewanie się pochodzące z żołądka. Jeśli takie objawy są z rana mogą czasami być wykładnikiem głodu (żołądek podrażniony przez kwaśną treść nadmiernie się kurczy). Jeśli sprawia to Panu kłopoty trzeba udać się z tym problemem do lekarza. Może będzie konieczne wykonanie gastroskopii - o tym zadecyduje lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
Doktorze, dzisiaj mam podobny objaw. Jednak przed wyjściem do pracy zjadłem śniadanie. CO prawda jedną małą bułkę, ale zjadłem. Czy po małym śniadaniu żołądek może domagać się jedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
Doktorze nasuneło mi się jeszcze jedno pytanie i byłbym wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości. Napisał Pan, że żołądek podrażniony kwaśną treścią nadmiernie się kurczy - czy takie drażnienie ścian żołądka wpływa na niego niekorzystnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.