Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niedrożność jelit a zadzierznięcie


Gość Seba

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są objawy niedrożności jelita cienkiego? Czy niedrożność i zadzierznięcie to to samo? Mam od kilku dni pojawiające się kurczowe bóle po lewej stronie brzucha. Ból jest umiejscowiony tak jakby w pionie na odcinku od pępka, aż po żebra. Ten pionowy odcinek jest jakieś 2-3 cm w lewo od pępka. Co mi może dolegać? Dodam, że wypróżniam się normalnie. Jakieś 3 tygodnie temu miałem robioną kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym. Przyszła mi jeszcze jedna rzecz. Jakiś czas temu podczas remontu bardzo nadwyrężyłem mięsień w jamie brzusznej - był obolały podczas dotyku mniej więcej w tym miejscu co mam teraz takie kurczowe bóle. Czy jest możliwość choroby mięśnia?? Jakie są objawy np zapalenia mięśnia? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Niedrożność objawia się m.in. brakiem wypróżnienia, bólem brzucha, wzdęciami, objawem guza podczas badania palpacyjnego. Zadzierzgnięcie jest rodzajem niedrożności. Być może to fkatycznie nadwyrężony mięsień. Najlepiej, aby zbadał Pana lekarz osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogą to być objawy jakiegoś guza w jelicie cienkim? Mam na myśli coś takiego, że on tam sobie rośnie, ale jest na tyle mały, że pokarm przepływa jeszcze i to właśnie przepływanie powoduje ból? Nadmienię, że robiłem badanie na krew utajoną i wynik jest ujemny. Nie mam też niedokrwostości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×