Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Iwona

Złamanie guzowatości V kości śródstopia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iwona
4 sierpnia złamałam guzowatość V kości śródstopia. Po dwóch tygodniach unieruchomienia w szynie gipsowej założono mi lekki gips. Po czterech kolejnych tygodniach na zdjęciu rtg stwierdzono niepełny zrost kości. Lekarz zalecił mi ortezę przez następne 2 tygodnie. Niestety w sklepach ze sprzętem rechabilitacyjnym stwierdzono że nie ma ortezy na taki uraz i sprzedano mi łuskę na opadającą stopę. Nie wiem czy to wystarczy, czy powinnam iść na założenie gipsu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Radzę w tej sprawie skontaktować się ponownie z ortopedą. W przypadku takich złamań trudno gojących postępowanie jest indywidualne i lekarz prowadzący musi decydować o całokształcie leczenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Jestem mamą 12-letniego chłopca, który ma stwierdzone złamanie guzowatości V kości śródstopia lewego, noga jest unieruchomiona w gipsie do kolana, syn nie otrzymał zastrzyków przeciwzakrzepowych. Czy jest to związane z jego wiekiem czy przeoczeniem?? Czy powinnam się zgłosić ponownie do lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia.
Ja mam pękniętą V kość śródstopia. Lekarz powiedział, że takie coś samo się goi, bez gipsu. Noga cały czas puchła i była bardzo sina. Po dwóch tygodniach poszłam na kontrol do innego lekarza, który stwierdził, że noga jest w gorszym stanie niż 2 tygodnie temu (kości rozeszły się jeszcze o 2 mm). Wtedy dopiero założyli mi gips i dali zastrzyki. Minęły dwa tygodnie, noga nie puchnie i nabiera swojego koloru. Za tydzień mam kontrol.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzena
Witam mam też złamane 5 kość śródstopia odczuwam też ból ale nie taki bardzo założony gips na 4 tygodnie a już mam prawie 3 tygodnie i się boje mam nadzieję że będzie wszystko dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.