Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Jak pozbyć się wrastających włosków i dziurki w bliźnie, po usunięciu pieprzyka (myszki)?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Mój problem polega na tym, że około 2 miesięcy temu miałam usuwanego pieprzyka(na którym wyrastały włoski) z policzka. Rana ładnie się goiła lecz po 2 tygodniach zauważyłam w bliźnie dziurkę. Przez pewien czas nic sie nie dzialo, ale później zaczęła się z niej wydostawać ropa. Okolice blizny strasznie mnie szcyzpały i wydawało mi się, że coś w środku może być. Ścisnęłam blizne a z dziurki wyszedł włosek. Teraz za każdym razem kiedy ściskam blizne z dziurki wydostaje się ropa wraz z włoskiem. Mam wrażenie, że one się tam wrastają. Czy można cos na to poradzić? Myszka z policzka była owłosiona. Czy to przez to? Bardzo proszę o pomoc jak się tego pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem. Być może środki stosowane miejscowo (np. antybiotyki z dodatkiem sterydów) rozwiążą problem (o leczeniu zadecyduje dermatolog po badaniu). Jeśli jednak to się nie uda być może będzie konieczne wycięcie całkowite blizny w granicach zdrowych tkanek (być może pozostał jakiś mieszek włosowy po poprzedniej wyciętej zmianie skórnej). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.