Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość karol

Pęknięcie wątroby a powrót do zdrowia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol
Witam mialem pęknięta wątrobę wzdłuż żyły (chyba wątrobowej, lekarz nie powiedzial Dokladnie) na usg badania wychodzą dobrze itd. leze w szpitalu juz 10 dobę a lekarze dalej nie pozwalają mi zejść z łóżka. czemu jestem tak dlugo przykuty do łóżka? jak dlugo watroba moze sie regenerowac do stanu przed wypadkiem? jak dlugo bede musial uważać na dietę i przez ile alkohol bedzie zabroniony dla mnie? przepraszam za pismo ale pisze z tel. kom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Wysiłek obciąży wątrobę i tym samym doprowadzi do krwawienia. Dlatego niezbędne jest ograniczenie ruchu, przebywanie w pozycji leżącej. Regeneracja zależy od stopnia uszkodzenia i przeprowadzonego dotychczas leczenia, dlatego o takie rzeczy najlepiej pytać lekarza prowadzącego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karol
dostałem wypis ze szpitala. w dniu wypadku miałem badania USG i TK i na wyniku badania USG pisze * Istnieje podejrzenie obecności niewielkiej szczeliny pęknięcia w obrębie płata lewego. I na TK * szczelina pęknięcia wątroby widoczna jest wzdłuż przebiegu żyły wrotnej* dodam że od dnia wypadku ani razu nie bolała mnie wątroba. lekarze nic o diecie mi nie mówili. chciałem się zapytać kiedy będę mógł wrócic na siłownie bo nie wiem czy nie zaszkodze wątrobie w ten sposób. I jak z dietą powinienem bardzo ostro trzymać się diety wątrobowej czy mogę coś innego jeść. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kacper
kacper 10lat spadł z drzewa.ma peknieta watrobe.lekarz przekazał nam wiadomosc .watroba wygląda tak jakby w1/3 była zmiksowana,a torebka która ja osłania popekala cała.czyli jest bez osłonki .po 3 tygodniach wyszlismy ze szpitala,mamy 6 cm krwiak i dwa torbielki narazie czekamy na kolejne usg. jaką diete wprowadzic,jak długo trwac moze regeneracja watroby u dziecka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Oreo

Jakieś 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.