Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmniejszający się ból podbrzusza - przyzwyczajenie?


Gość Ernest

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicach marca lub kwietnia zaczęło mnie boleć w podbrzuszu. Były to bardzo silne i przeszywające bóle, któe powodowały, że musiałem się skulić i nawet miałem zawroty głowy. Temperatura ciała rosła wtedy do 38 st.C. Po kilku minutach ból ustawał i temperatura spadała. Zrobiłęm serię badań z krwi, moczu, usg, kału, które nic nie wykazały. Bóle powracały z różną częstotliwością. Jednak z biegiem czasu nasilenie i częstość tych bóli się zmniejszyła. Owszem, czasem są to silne bóle, ale już nie tak często jak kiedyś. Cała ta sytuacja zapoczątkowana była stresem, który trwał od około lutego br. Ówczesny stres oraz strach przed choroba spowodował, że jestem nadal zestresowany. Obawiam się o nowotwór jelita.Czekam na badanie kolonoskopowe. Mam pytanie - czy organizm może się przyzwyczaić do bólu i teraz go mniej odczuwam? Czy rak może nie boleć w nocy?? Tzn ból mnie nigdy nie obudził jak spię. Z góry dziękuję za poświęcony dla mnie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

U Pana jest to dolegliwość bardziej chyba na podłożu psychicznym, stres wzmaga odczucia bólowe. Przy chorobie nowotworowej jelita grubego zwykle pierwszymi objawami jest krew w kale i zmiany charakteru stolca niż dolegliwości bólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×