Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spiradenoma eccrinale guz złośliwy gruczołów potowych


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Rok temu stwierdzono u mnie guzek złośliwy ( bardzo rzadko spotykany - gruczołów potowych) nazywa się SPIRADENOMA ECCRINALE.Coś miękkiego rosło mi przez 10 lat pod skórą - nie bolało tylko przy dotykaniu lub uderzeniu bolało i zmieniało barwę na siną albo fioletową taka torbiel miękka wielkości paznokcia .Maiałam cięte 4 razy w Krakowie ,do roku było ok a teraz coś pod blizną na ręce rośnie i zaczyna boleć.Byłam wczoraj u doktora ; kazał obserwować i za 3 miesiące do kontroli .Bardzo się boję ....tym bardziej ,że już nie można głębiej ciąć a one mają podobno tendencję do naciekania....Czy pan doktor ktoś spotkał się z takim typem guzka złośliwego gruczołów potowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nigdy w swojej praktyce lekarskiej nie spotkałem się z tego typu guzem. Jest to rzeczywiście bardzo rzadki nowotwór. Muszę jednak Panią trochę uspokoić jeśli w rozpoznaniu było tylko napisane Spiradenoma eccrinale bez dopisku malignum to guz nie jest złośliwy. Jest to forma łagodna, nie dająca przerzutów, ale mogąca się tylko wznawiać (przy niedoszczętnym usunięciu). Rośnie bardzo wolno. W chwili obecnej być może jeśli guzek będzie się powiększał wystąpi niestety konieczność ponownego usunięcia całej zmiany z blizną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×