Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Maria

Nawracające bóle jelita o charakterze kolkowym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria
Mój bliski znajomy ma problem ze swoim zdrowiem. Ma 28 lat. Od marca ma problemy z podbrzuszem i nadbrzuszem. Ma nawracający się ból, który jest w różnych miejscach tak jakby na jelitach. Czasem mówi, że jelita *ruszają się*. Czasem ma krępującą sytuację z wzdęciami. Mówił też, że czasem razem z uczucia parcia odczuwa taki dziwny ból w jamie brzusznej, Chodzi po lekarzach, robi badania krwi, krew utajoną, usg, mocz, pasożyty, itp. Z tego co mi oopowiadał bóle mają charakter kolkowy. Podejrzewa, że może mieć raka jelita (grubego lub cienkiego). Dostał skierowanie na kolonoskopię jednak zwleka z tym badaniem, ponieważ się boi wyniku. Oglądałam jego wyniki badań: OB od marca wynosi 1. Amylaza i próy wątrobowe są w normie. Nie ma spadku krwi. Hemoglobina i erytrocyty utrzymują się przy górnej granicy. Tak ma od urodzenia.. Proszę mi powiedzieć, czy na podstawie powyższych badań, które wykonuje od marca (tj. 7 miesięcy) i są dobre to jakie to jest ryzyko, że jest to właśnie rak na jelitach? Czy biorąc pod uwagę powyższe wyniki jak duże jest prawdopodobieństwo, że jest to nerwica i on sam się nakręca? Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Oczywiście przyczyną może być stres, jednak aby w pełni wykluczyć zmianę nowotworową należy wykonać kolonoskopię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maria
Doktorze haemophilus. Czy niezmienne od marca wyniki morfologiczne mogą maskować chorobę nowotworową? Mam na myśli OB, które wynosi 1 i nie ma niedokrwistości. Czy pomimo takich wyników i bóli może być rozwinięty rak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ordynator
USG, gastroskopia, kolonoskopia jak będzie ok to można zwalić na nerwicę operowałem już ludzi poniżej 30tki co zwlekali z badaniami i było za późno...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.