Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powracając ból w dole brzucha


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam powracający ból w dole brzucha. Wydaje mi się, że jest on zlokalizowany wzdłuż jelita grubego. Ten ból pojawia się gdzieś od połowy jelita grubego (tzn. od po łowy odcinka jelita, które jest położone po lewej stronie), aż do okolic pęcherza - tak gdzieś ok. 3-5 cm poniżej pępka. Czy tam znajduje się jakaś pętla jelita? Nadmienię, że moje stolce się rozluźniły bardzo, jednak nadal są w kawałku. Bardzo szybko trawię pokarmy. Ból, który mnie zaczął nękać zaczał się mniej wiecej w czasie jak zmieniły się stolce. Ból pojawia się na krótkie chwile w różnych miejscach tego odcinka. Często występuje podczas ruchów ciałem (chodzenia, schylania, obracania). Jeśli zaraz po tym bólu powtórze ten sam ruch, to ból już się nie pojawia. Na brzuchu, symetrycznie względem kręgosłupa, w połowie odległości między środkiem brzucha a bokiem kończą się tak jakby mięsnie. Tak mi się przynajmniej wydaje, ponieważ jest to wyczuwalne jak dotknę się dłonią. Mięsnie te idą pionowo w dół w jamie brzusznej. Czasem mnie właśnie boli wzdłuż tego jakby przyczepu mięśni. Dodatkowo mam skolioze kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i całkowicie cofniętą lordozę. Dlatego mam następujące pytania: 1. Czy ktoś wie co mi może dolegać? 2. Czy zmiany nowotworowe na jelitach, takie które są wyczuwalne przy badaniu palpacyjnym na podbrzuszu i powiedzmy mają wielkość ok. 0,5 do 1 cm będą widoczne na USG?? 3. Czy takie bóle mogą pochodzić od mojego skrzywionego kręgosłupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×