Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kurczowe bóle w obrębie jelit


Gość Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Czy ktoś może spotkał się z bólami w obrębie jelit, które występują tylko podczas wykonywania jakichś czynności (chodzenia, schylania, obracania się) i jeśli *myślę* o tych bólach. Bóle są napadowe, kujące, takie jakby wbijanie igieł. Trwają od ułamka sekundy do nawet ok minuty. Wydaje mi się, że są zaraz pod powierzchnią skóry, czasem są głębiej, a czasem w głębi jamy brzusznej (tak jakby bliżej pleców niż brzucha). Takie bóle w głębi jamy brzusznej występują po obfitym posiłku. Bardzo mi one przeszkadzają i doprowadzają, że zaczynam popadać w depresję i myśleć o najgorszych chorobach. Jem coraz mniej, ponieważ chce unikać tych bóli. Czasem ze stresu mam ścisk żołądka co potęguje, że jeszcze mniej jem. Zauważyłem, że jeśli mam ten ścisk żołądka, który czasem może trwać od 1 do 3 dni praktycznie nic nie jem i nie czuję głodu. Jeśli bóle w dole brzucha ustąpią,żołądek puszcza i zaczynam jeść. Jednak ciężko jest nadrobić jedzenie jak wcześniej się przez kilka dni nie czuło głodu. Dostaje rozwolnienia, do ubikacji chodzę raz dziennie. Jestem po badaniach ogólnych moczu, krwi, usg, rtg dolnego kręgosłupa, które poza skrzywieniem kręgosłupa nic nie wniosły. Każdy mi mówi, że jestem zdrowy. Jednak ból wciąż się pojawia. Najdziwniejsze jest to, że podczas spoczynku, leżenia, spania, spotkania z rodziną ból nie występuje. Największe nasilenie ma jak jestem w pracy. Mam pracę biurową, która obarczona jest stresem. Czytając tutaj probelmy innych dodam też tak jak oni, że nie mam widocznej krwi w kale, jest on jasno brązowy. Czasem ból pojawia się np rano przed porannym parciem i później systematycznie maleje po wypróżnieniu. Panie doktorze czy i do kogo powinienem się zwrócić oraz czy z opisu wynika może jak poważny jest to problem? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×