Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel pod kolanem


Gość sonia s

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba z tym problemem najlepiej skonsultować się z ortopedą w Twoim przypadku raczej z chirurgiem dziecięcym. Wcześniej trzeba to ustalić z rodzicami. Jeśli torbiel jest duża i daje dolegliwości najlepszym sposobem leczenia jest jej wycięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam torbiel pod kolanem który był już usuwany. Niestety po operacji odrósł. bardzo mi przeszkadza, gdyż urósł jeszcze większy. OPERACJA NIE DAJE 100%PEWNOŚCI!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mialem torbiel przy kolanie,swego czasu dosc duzy.jednak nigdzie z nim nie bylem a z czasem sam zrobil sie mniejszy.teraz kolano mam prawie normalne poza zmianami po kontuzji.nigdzie nie pisze zeby sam zniknal ale ja nigdzie nie bylem a juz go nie mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torbiel Bakera robi sie m innymi wskutek *nieprawidłowości * wynikających ze zużycia chrząstek stawu kolanowego i staw produkuje wtedy nadmiar płynu , który przedostaje sie w dół podkolanowy. Torbiel potrafi sie wchłonąć po paru/nastu dniach odciązenia stawu. Ale może znów sie wytworzyć bo przyczyna ciągle istnieje. Napisałem z własnego doświadczenia. Czeka mnie pewnie artroskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą - torbiel Bakera może się wchłonąć i jestem tego przykładem. Mam dosyć mocno uszkodzone kolano (pęknięta łąkotka, chondropatia rzepki, hypoplastyczny kłykieć kości udowej itp.) i jeszcze kilka miesięcy temu miałam torbiel w dole podkolanowym wielkości 5 x 5 x 4 cm. Czekam na operację kolana, a w międzyczasie chodzę do fizjoterapeuty, z którym intensywnie ćwiczę i który nauczył mnie prawidłowej postawy, chodzenia i siedzenia tak, aby nie przeciążać kolana i rozluźnić mięśnie. Po 3 miesiącach torbiel się wchłonęła na skutek rozluźnienia mięśni łydki, które się zaciskały i uniemozliwiały torbieli cofnięcie się. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że torbiel jest objawem, a nie chorobą samą w sobie - trzeba szukać w kolanie przyczyny dlaczego się pojawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×