Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Napadowe i częste pobolewanie brzucha


Gość Marek Katowice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek Katowice

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy. Sytuacja mnie coraz bardziej martwi. Dodatkowo bardzo się denerwuję. Jakieś 3-4 miesiące temu zaczął mnie boleć brzuch w dole po lewej stronie. Ból przychodził nagle, w różnych momentach i był bardzo mocny, kłujący i zlokalizowany w jakimś miejscu w dole po lewej stronie. Z czasem bóle zaczęły przechodzić na plecy koło kręgosłupa. Zaczęły mi się stawać coraz mniej twarde stolce. Zacząłem zauważać kawałki jedzenia w toalecie. Nie mam problemów z załatwianiem się. Nie widziałem krwi na papierze ani śluzu. Wykonałem 3 razy serie następujących badań: morfologia, OB, próby wątrobowe, badania w kierunku trzustki, mocz, USG, badanie kału na pasożyty (1 x) i krew utajoną (3 x szpitalu i 3 x w domu). Wszystkie badania są dobre - w normach. Byłem nawet u proktologa i gastrologa. Proktolog powiedział, że odbyt i odbytnica jest w porządku. A co z resztą jelita?? Zauważyłem, że im jestem bardziej zmęczony w tygodniu przez pracę to objawy mi się nasilają. Czasem jak wykonam zbyt szybki ruch tułowiem to zaboli mnie brzuch w dole po lewej stronie. Dzisiaj np w ciągu dnia nic mnie nie bolało, ale czułem taką niepewność w dole brzucha. Później zaczęły mi drżeć ręce. Czułem nawet takie jakby uczucie, że chciałbym się wypróżnić. Ból, drżenie rąk i uczucie wypróżnienia przeszło mi jak zająłem się remontem domu. Poza częstymi bólami w dole brzucha po lewej stronie (lekko po skosie w lewo od pępka) pojawiają mi się czasem takie dziwne bóle w różnych miejscach jamy brzusznej: na dolnych kościach żebrowych, ścisk w żołądku, ból w wątrobie, bóle wokół pępka, czuje przeskakiwanie jelita w różnych miejscach, bardzo silne wzdęcia, silne puszczanie bąków. Objawy, które tutaj wymieniłem co najwyżej łączą sie po 2 - nie występują wszystkie na raz. Co mi może dolegać? Czy objawy mogą wskazywać na raka jelita grubego przez napadowe i częste pobolewanie brzucha w dole po lewej stronie?? Czekam na kolonoskopię, ale czy z opisanych objawów może być podejrzenie raka? Zauważyłem taką rzecz - jeśli dużo odpoczywam, spie (wysypiam się i czasem spie w ciągu dnia) to bóle minimalizują się lub nawet całkiem znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Boskie po co kolonoskopia Proszę pana Ma pan najprawdopodobniej Zespół jelita drażliwego jest to choroba na tle nerwowym ciężka do wyleczenia ale nie powodująca zmian chorobowych proszę poczytać o tym koniecznie jesli badanie na krew utajoną nic nie wykazało to po co do cholery robić dość niebezpieczne i obciążające badanie czyli Kolonoskopie zaznaczam ze nie jestem lekarzem a specjaliści to co napisałem potwierdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam prawie identycznie jak Marek, chciałabym prosić o jakieś informacje jak już zdiagnozujesz co Ci dolega. Ja również robiłam badania , tyle że ginekologiczne bo zdawało mi się że to jajniki- niestety lub na szczęście byłam w błędzie... i lekarz sam nie wiedział gdzie mnie posłać. Brzuch mnie boli od miesiąca w dole , a gdy się nasila szczególnie boli mnie z lewej strony (pulsuje)ehh. Słyszałam że to może być problem z pęcherzem, przydatkami bądź złą pracą jelit. Myślę że nie ma co myśleć katastroficznie.... ale fakt że w końcu chciałabym się od tego uwolnić. mam 24lata, kobieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×