Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jerzy P

Tumor ventriculi regionis pylori penetrans ad capitis pancreatis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy P
Witam serdecznie, Ostatni miesiąc tułam się od szpitala do szpitala i wiem, że po badaniu videoendoskopem stwierdzono u mnie guz żołądka- takiej informacji udzielił mi lekarz. W pisemnym wyniku badań widnieje łacińskie zdanie, którego niestety nie rozumiem oraz opis * w obrębie odźwiernika obecny okrężny, wałowato uniesiony naciek o grubości około 20-30 mm, zwężający kanał odźwiernika, pokryty przekrwioną błoną śluzową, z widocznym nieregularnym, zagłębionym wrzodem o średnicy około 6-8 mm. Pobrano wycinki do badania histopatologicznego.* Czy to oznacza, że mam również wrzód żołądka? Co oznacza dokładnie łacińskie zdanie podane w tytule pytania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tłumaczenie: Guz żołądka okolicy oddźwiernika penetrujący do głowy trzustki. Być może to owrzodzenie. Trzeba poczekać na wyniki histopatologiczne, które wyjaśnią do końca czym jest guz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.