Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Steatosis hepatis sump


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bylem na bdaniu USG, wynik: Wątroba powiekszona, bez ew. amian ogniskowych, echogenicznosc miazszu znacznie pozdwyzszona - steatosis hepatis sump, echastrunktura watroby jednorodna. Pecherzyk zolciowy nieznacznie powiekszony ( dlugosc pecherzyka okolo 11,5cm - pacjent na czczo od kilku godzin ) bez zlogow. PZW nieposzerzony. Trzustka, sledziona niepowiekszone, bez zmian ogniskowych, wym. podluzny sledziony 110mm, poprzeczny 61 mm, echostruktura sledziony jednorodna. Nerki bez zastojow i zlogow. Wielkosc, polozenie nerek w normie. Pecherz moczowy slabo wypelniony. Pomiedzy lewym platem watroby a rozwidleniem pnia trzewnego poj. owalny odczynowy wezel chlonny o sr. okolo 18mm. Przestrzen przyortalna nie wykazuje ew.zmian. Zachylki jamy otrzewnej wolne. Od trzech miesięcy jestem niepijącym alkoholikiem. Proszę o odpowiedz na podstawie USG o stan mojej wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątroba jest jeszcze w dość dobrej kondycji chociaż jest to już początkowe stadium zwyrodnienia tłuszczowego częstego u alkoholików. Jeśli nie będzie Pan pił alkoholu i prowadził zdrowy tryb życia zahamuje Pan ten proces, a być może nawet jest szansa, że obraz wątroby się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 55 lat, do 32 roku żucia byłem100% abstynentem, obecnie pije alkohol okazyjnie (imieniny, Święta .. czyli 4 - 6 razy w roku). Nie pije w ogóle piwa i wina. A na opisie USG lekarze piszą* steatosis hepatis :) *) *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×